Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Ruchome piaski - wystawa malarstwa Joanny Mankiewicz

Dodano: rok temu Czytane: 850

Joanna Mankiewicz Chopin Point, ul. Krakowskie Przedmieście 62, Warszawa Wystawa malarstwa czynna od 3 lutego 2018 r.

Ruchome piaski - wystawa malarstwa Joanny Mankiewicz

Joanna Mankiewicz <ruchome piaski>

Chopin Point, ul. Krakowskie Przedmieście 62, Warszawa
Wystawa malarstwa czynna od 3 lutego 2018 r.
 
Abstrakcja nie niesie ze sobą treści oczywistych. Język abstrakcji to język uniwersalny, bez obciążeń historycznych i obyczajowych. Może więc być odbierany przez ludzi z różnych kultur, w różnym wieku. Dzięki niedopowiedzeniom obecnym w sztuce abstrakcji, widz może tworzyć własne interpretacje działań autora.

&#x201E;Seria &#x201E;RUCHOME PIASKI&#x201D; jest w założeniu abstrakcyjna, chociaż odnosi się do kształtów obecnych w naturze. Rozpoczęłam pracę nad tymi kompozycjami pod wpływem traumatycznego przeżycia. Wtedy uświadomiłam sobie kruchość mojej egzystencji oraz, że komfort psychiczny jaki czułam wcześniej zniknął bezpowrotnie. Z barwnych plam powstała sugestia pustyni fizycznej i mentalnej, jaka wtedy mnie otoczyła, a sam proces - medytacyjnego niemal - zostawiania śladów farby na płótnie, przynosił spokój.

Ruchome piaski - Joanna Mankiewicz

Joanna Mankiewicz, Bez tytułu 5, 100x100 cm, olej na płótnie, 2015 r.

Odbiorcy z zewnątrz mogą oczywiście te płótna traktować jako działania ograniczone do zabiegów czysto formalnych, tym bardziej, że kolorystyka jest dynamiczna, intensywna i raczej optymistyczna. Kompozycje na początku statyczne, w kolejnych odsłonach stają się coraz bardziej &#x201E; ruchome&#x201D, by na końcu znowu ponownie się wyciszyć. - Joanna Mankiewicz

ruchome piaski - Joanna Mankiewicz
Joanna Mankiewicz, Bez tytułu 4, 100x100 cm, olej na płótnie, 2015 r.

Joanna Mankiewicz - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydziału Grafiki i Malarstwa (specjalizacja projektowanie graficzne). Dyplom w pracowni grafiki wydawniczej w 2007 roku. Malarka i ilustratorka, uczestniczka licznych wystaw w kraju i za granicą.  Właścicielka studia graficznego JOJO studio. Na kierunku Grafika w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania prowadzi zajęcia z liternictwa, typografii oraz projektowania graficznego.

ruchomepiaski - Joanna Mankiewicz
Joanna Mankiewicz, Bez tytułu 8, 100x100 cm, olej na płótnie, 2016 r.
Źródło: Chopin Point
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.