Dzisiaj jest: 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

MAGICAL DREAMS IV - zapowiada kolejny sukces sztuki realizmu magicznego

Dodano: rok temu Czytane: 1285
Patronat Medialny

6 stycznia 2018 r. o g. 19:00 w Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2 w Warszawie rozpocznie się 4. edycja wytawy Magical Dreams

MAGICAL DREAMS IV - zapowiada kolejny sukces sztuki realizmu magicznego

MAGICAL DREAMS IV

W dniu 6 stycznia br w Centrum Promocji Kultury Praga Południe rozpocznie się 4. edycja wytawy Magical Dreams. Udział w wystawie bierze 37 artystów z 12 krajów, w tym z USA, Meksyku, Rosji i Ukrainy. W opinii zwiedzających i kolekcjonerów jest to najlepsza wystawa, jaka dotychczas miała miejsce, z cyklu Magical Dreams. Na to złożyła się wielomiesięczna praca jej organizatorów, Bator Art Gallery, a także wieloletnie kontakty z najlepszymi artystami magicznego realizmu i nadrealizmu w kraju i zagranicy. Jest też możliwość zobaczenia dzieł trzech członków grupy Lucasa Kandla, uznanego za najlepszego artystę tego kierunku sztuki w Europie i na świecie: Anne Bachelier (Francja), Siegfrieda Zademacka (Niemcy) oraz Reinhard Schmid (Niemcy).  W wystawie, po raz pierwszy, bierze również udział szczyrkowski artysta malarz, Kazimierz Pilarz. Jego obrazy zostały  uznaniem przyjęte przez uczestników wystawy oraz publiczność.

Magical Dreams IV

Wiele obrazów, a także prac z ceramiki i metaloplastyki, było wykonanych specjalnie na wystawę Magical Dreams IV, co potwierdza jej wyjątkowość i oczywiście zaangażowanie zaproszonych artystów.

Na wystawie znalazło się 87 eksponatów, od miniatur Michy Lobi (Rosja), po olbrzymie obrazy Mariusza Krawczyka, Marioli Jaśko i Adama Widełki. Zupełnie nowe prace z brązu, zaprezentował Igor Grechanyk (Ukraina), biorący udział w Magical Dreams od pierwszej edycji. Nie brakuje również wielu świetnych artystów, uczestniczących w wystawie od wielu jej edycji: Angerer der ÄltereKarol BąkPeter GricJarosław JaśnikowskiMarcin KołpanowiczJacek LipowczanJózef Stolorz, jak również prezentujących się pierwszy raz: Alex Alemany, Michael MaschkaJacek OpałaAndrzej SajewskiGrzegorz Stec

Najlepiej jednak nie czytać o wystawie, ale na nią, po prostu, przyjść i zobaczyć na żywo to, co w malarstwie jest teraz bardzo ważne.

MD IV odwiedzi też takie miasta, jak: Wiener Neustadt (Austria), Warszawę, Włocławek, Wrocław, Viechtach i Zetel (Niemcy). Jej uroczysta prezentacja odbędzie się również we wspomnianym Wolnzach (zresztą światowym centrum chmielu).
 

Magical Dreams IV

Kurator wystawy: Marcin Kokoszko
Czas trwania wystawy: 6-24 stycznia 2018 r.
Centrum Promocji Kultury Praga Południe
ul. Podskarbińska 2, Warszawa

Honorowy Patronat: Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Pan Tomasz Kucharski
Organizator: Centrum Promocji Kultury, Bator Art Gallery
Patronat medialny: Art Imperium
 

Magical Dreams III - warszawski sukces realizmu magicznego

Magical Dreams III - magiczna wystawa w Centrum Promocji Kultury

Eviva l'Arte polsko-litewska wystawa sztuki ponownie w Warszawie
ŚLADY W RZECZYWISTOŚCI 2 – wystawa malarstwa Edyty Dzierż w Centrum Promocji Kultury
Okiem Kolekcjonera - wystawa w Beskidzkiej Galerii Sztuki
Earth, Air, Fire &Water - Tajsko-Polski projekt artystyczny
Edyta Rola Marcinowska | Rerum natura 2 - natura czasu
Dwa widzenia – Dwa spojrzenia – sztuka włókna | J. Alexandrowicz i M. Jełowicka
Wystawy Zwyciężczyń Konkursu MUZA 2015 - Magdalena Abakanowicz w CPK

 

Źródło: Bator Art Gallery
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.