Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Więckowski Malarstwo - wystawa Wojtka Więckowskiego w galerii officyna art & design

Dodano: rok temu Czytane: 519
Patronat Medialny

Więckowski Malarstwo - wystawa Wojtka Więckowskiego w galerii officyna art & design w Warszawie. Wystawa potrwa do 26 października 2017 r.

Więckowski Malarstwo - wystawa Wojtka Więckowskiego w  galerii officyna art & design
19 października w warszawskiej galerii officyna art & design, mieszczącej się w Al. Jerozolimskich 107, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Wojtka Więckowskiego, połączony z solowym koncertem artysty. Wystawa potrwa do 26 października.

Więckowski Malarstwo gaeria officyna art design

Wojtek Więckowski to malarz, gitarzysta, artysta multimedialny. Od lat z powodzeniem łączy działalność koncertową z wystawienniczą. W formalnych eksperymentach szuka relacji między środkami wyrazu stosowanymi zarówno przy tworzeniu muzyki, jak i pracy nad dziełem malarskim. Jego obrazy powstają na płótnie w wyniku połączenia wielu technik malarstwa akrylowego, a także monotypii przy użyciu farby drukarskiej. Solowym koncertom towarzyszy projekcja multimedialna powstała w oparciu o dzieła malarskie.  

Obrazy Wojtka Więckowskiego jak zawsze są szeroko otwarte na dialog. To dzieła zrodzone z czystej emocji – opisane z lirycznie muzycznym duchem Malarza i Muzyka w pełni świadomego swoich mocnych stron. Pokazują konkret bez ordynarnych form przedmiotu i figuracji. Skupiają się na grze bryły, faktury i koloru – elementów powiązanych ze sobą, ale i indywidualnych, niezależnie otwartych i bogatych w treści (nigdy w czcze słowa!). Z każdym kolejnym płótnem przekaz staje się coraz gęstszy i bardziej świadomy. Mówi konkretem, konkretem Twoich własnych emocji i przeżyć. Bo dzieło w chwili opuszczenia pracowni, przestaje być tylko własnością Artysty, a otwiera się na każdego, kto spojrzy na nie i zastanowi się, co widzi. Jak wiele zobaczysz i poczujesz, zależy tylko od Ciebie! Przyjdź i spędź czas, patrząc na sztukę. - Aleksandra Madej, historyk sztuki

Kuratorem wystawy jest historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art in House, Anita Wolszczak-Karasiewicz.

Patronat medialny nad wystawą objęli officyna art & design, Dom Aukcyjny Art in House, kwartalnik Artysta i Sztuka oraz portal kulturalny Art Imperium.

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.