Dzisiaj jest: 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Powrót do korzeni - wystawa malarstwa - Barbara Bielecka-Woźniczko

Dodano: rok temu Czytane: 905
Patronat Medialny

Barbara Bielecka-Woźniczko – Powrót do korzeni. Wystawa zorganizowana w związku z 650 rocznicą nadania praw Ormianom w Polsce. Klub na Hożej Domu Kultury Śródmieście, ul. Hoża 41, Warszawa.

Powrót do korzeni - wystawa malarstwa - Barbara Bielecka-Woźniczko

Barbara Bielecka-Woźniczko - wystawa malarstwa – Powrót do korzeni.

Wystawa zorganizowana w związku z 650 rocznicą nadania praw Ormianom w Polsce.
Klub na Hożej Domu Kultury Śródmieście, ul. Hoża 41
30.09 – 30.10.2017 r.

Barbara Bielecka-Woźniczko wystawa malarstwa

Na obecnej wystawie przezentuję obrazy, które powstały pod wpływem podróży do Armenii. Moja córka zapragnęła zobaczyć krainę naszych przodków i zaprosiła mnie w tę piękną podróż. Wrażenia są niezapomniane. Czerpałam więc inspiracje z tych wszystkich wspaniałych przeżyć, obrazów i wrażeń, których doznawałam zwiedzając piękne klasztory, patrząc na wspaniałą przyrodę, słuchając śpiewu chórów i melodii duduka.

W swoim malarstwie często czerpię inspiracje z tematów muzycznych, spektakli operowych, baletu. Emocje wyrażone w muzyce  wyrażam na płótnie środkami plastycznymi: kolorem, formą i kompozycją. Najczęściej wówczas powstają obrazy abstrakcyjne, pełne ekspresji. - Barbara Bielecka-Woźniczko

Klasztor ormiański, olej, płótno
Barbara Bielecka-Woźniczko, Klasztor ormiański, olej, płótno, 81x100, 2017 r.
 

Barbara Bielecka-Woźniczko

Ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, plakat w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego oraz malarstwo pod kierunkiem prof. Jerzego Tchórzewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafiką użytkową. Pełni funkcję kuratora wystaw organizowanych w Galerii U w Warszawie. Współorganizuje wystawy Grupy Symfonia w galeriach warszawskich jak również, w ostatnich latach, w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Prowadzi także działalność dydaktyczną.

Należy do sekcji malarstwa oraz grup twórczych: Symfonia, PositiveArt i Visual Dance w ramach Warszawskiego Okręgu ZPAP. Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, sekcyjnych i grupowych. Przeszło 20 wystaw  indywidualnych.
 
Twórczość jej jest objęta Patronatem Medialnym/ Artystycznym Art Imperium - Artistic Guarantee of Art Imperium.

 
Barbara Bielecka-Woźniczko
Barbara Bielecka-Woźniczko, A. Chaczaturian, Maskarada - Walc, olej, płótno, 130x100, 2017 r.
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.