Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Europejski Festiwal Smaku 4-10 września 2017 Lublin

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1820 Autor:
Patronat Medialny

Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce. IX włoska edycja Festiwalu pod hasłem „Amore - smakuj życie”, pokaże, że możemy smakować...

Europejski Festiwal Smaku 4-10 września 2017 Lublin

Europejski Festiwal Smaku 4-10 września 2017 Lublin


Europejski Festiwal Smaku w Lublinie to jeden z najważniejszych, wielokulturowych festiwali w Polsce. IX włoska edycja Festiwalu pod hasłem „Amore - smakuj życie”, pokaże, że możemy smakować, nie tylko kulinaria ale sztukę szeroko pojętą: teatr, fotografię , literaturę ,muzykę a także modę.  W menu festiwalu nie zabraknie koncertów, recitali, konkursów,  wystaw, dysput, degustacji i pokazów kulinarnych. Restauracje i kawiarenki Starego Miasta, przyciągną zapachem wykwintnych potraw i włoskiej kawy. Na Jarmarku Inspiracji będzie można zakupić ekologiczne produkty z całej Polski. Fiesta Italiana to jeden z najważniejszych punktów wydarzenia.

Festiwal smaków koncert

Al Bano
i Romina Power, Drupi, Sabrina, Stefano Terrazino, Thomas Grotto i Luigi Pagano, włoscy artyści, których zobaczymy w lubelskiej Arenie, zaśpiewają 9 września swoje największe przeboje.  Do Lublina przyjadą również rodzime gwiazdy. Na Placu po Farze Izabela Trojanowska, Sylwia Wysocka, Zofia Czernicka, Jan Monczka, Lech Dyblik, Piotr Zelt, Michalina Robakiewicz i Dawid Czupryński zaprezentują styl mody włoskiej najnowszych kolekcji polskich projektantów  i marek odzieżowo-obuwniczych, których pomysły są inspiracją w prostej linii z Półwyspu Apenińskiego.  Niezwykły talent i ogromne doświadczenie pokaże niekwestionowany autorytet kulinarny Stefan Unterkircher.

festiwal smaków lublin 2017

fot.Jacek Świerczyński

Włoska edycja „Italia”- „Lubelskie. Smakuj życie” wpisuje się w oktawę 700- lecia Lublina. Europejski Festiwal Smaku jest  wydarzeniem unikatowym, dzięki programowi, łączącemu w jednej przestrzeni świat kuchni, mody, kultury i sztuki, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Przyjedź, zobacz i zasmakuj!

Małgorzata Kotwica
http://europejskifestiwalsmaku.pl/
 
 
 Festiwal Smaków - Lublin 2017