Dzisiaj jest: 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

DANUTA NAWROCKA - ARTYSTKA POZYTYWNYCH EMOCJI w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1037

Na przełomie maja i czerwca 2017r., oprócz opery "Carmen" Bizeta, Galeria Opery i Filharmonii Podlaskiej prezentować będzie malarstwo i rysunek oraz rzeźbę Danuty Nawrockiej.

DANUTA NAWROCKA - ARTYSTKA  POZYTYWNYCH EMOCJI w Operze i Filharmonii Podlaskiej

DANUTA NAWROCKA - ARTYSTKA  POZYTYWNYCH EMOCJI w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki w BiałymstokuSztuka Danuty Nawrockiej budzi wiele refleksji na temat życia i istnienia,mistrzowski kunszt ,wielka wrażliwość niosąca tak dużo 
pozytywnych emocji ,że cyt."... wymiary płótna,przekraczają jego granice,aby kontynuować ich drogę w niezmierzone krainy wyobraźni" 
.Cytując dalej prof. Barbarę Marcinkowską :Wyobraziłam sobie,że Jej obrazy to instrumenty o nieskończonej ilości strun,na których artystka wyraża swoje idee,myśli ... .

Danuta Nawrocka - Opera i Filharmonia Podlaska

Prof.Marian Stępak subtelność  artystki dostrzega zarówno w jej osobowości  jak i  twórczości: 
Patrząc na malarstwo i rysunek Danuty Nawrockiej widać wyraźnie  to skupienie, które pozostaje po przesianiu rozmaitych doznań i odrzuceniu tego, co banalne. Delikatność, lekkość i naprowadzanie widza na skojarzenia jest wartością, która porusza i wskazuje odbiorcy w jakich rejonach własnych przeżyć i  wyobrażeń powinien szukać swoich dopowiedzeń. Taką cechą powinna charakteryzować  się sztuka, która nie zamierza narzucać wszystkiego w jej bezpośrednim kontakcie z odbiorcą.

Malarstwo Danuty Nawrockiej inspiruje i wzbudza  emocje ,w jej obrazach widać  radość życia,którą artystka przejawia na codzień. Dostrzegł to również włoski poeta Claudio Fiorentini pisząc cykl wierszy poświęcony twórczości polskiej malarki. 

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku jest obecnie największą instytucją artystyczną na terenie 
północno-wschodniej  Polski i najnowocześniejszym centrum życia kulturalnego w tej części Europy. Dyrektor Damian Tanajewski stawia na 
bogaty i różnorodny repertuar  spektakli operowych, muzycznych, teatralnych, na koncerty symfoniczne ,ale również na prezentację dobrego współczesnego malarstwa zarówno polskich jak i zagranicznych artystów.

Na przełomie maja i czerwca 2017r. w tym wyjątkowym miejscu oprócz opery "Carmen" Bizeta  Galeria Opery i Filharmonii Podlaski prezentować będzie  malarstwo i rysunek oraz rzeźbę Danuty Nawrockiej.
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.