Dzisiaj jest: 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Proste i krzywe - wystawa Zuzy Jankowskiej w galerii officyna art & design

Dodano: 2 lata temu Czytane: 2081
Patronat Medialny

Proste i krzywe - wystawa Zuzy Jankowskiej w galerii officyna art & design - wernisaż 10 marca o godz. 19:00. Wystawa potrwa do 24 marca 2017 r.

Proste i krzywe - wystawa Zuzy Jankowskiej w galerii officyna art & design

Proste i krzywe - wystawa Zuzy Jankowskiej w galerii officyna art & design

10 marca o godzinie 19:00 warszawska Galeria sztuki officyna art & design, mieszcząca się w Al. Jerozolimskich 107, zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Zuzanny Zu Jankowskiej - Proste i krzywe.

Proste i krzywe - wystawa Zuzy Jankowskiej

PROSTE I KRZYWE to wspólny mianownik świata kolorowego realizmu i geometrii oraz surowej, abstrakcyjnej grafiki. To pierwsza wystawa artystki, podczas której postanowiła ona zderzyć ze sobą dwie różne dziedziny sztuki, w których realizuje się z taką samą pasją i zaangażowaniem. Jej obrazy, pomimo realistycznych wizerunków zwierząt, rzeźb oraz ludzi, można interpretować w indywidualny sposób, także dzięki intrygującym tytułom. Grafiki na aluminiowych blachach zapraszają natomiast do świata artystki – świata prędkości, który przemierza na motocyklu – swojej kolejnej pasji.

Zuza Jankowska - Zamieszki
Zuza Jankowska - Zamieszki

Zuzanna jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową oraz komputerową. Jej malarstwo charakteryzuje graficzny realizm, osadzony w motywach geometrycznych. Artystka nawiązuje do popkultury, symboliki, emocji, a także humoru. W grafice warsztatowej skupia się natomiast na podłożu aluminiowym, które jest punktem wyjścia do tworzenia linearnych oraz ekspresywnych kompozycji graficznych.

Zuza Jankowska - Jakby jutra miało nie być
Zuza Jankowska - Jakby jutra miało nie być

Kuratorem wystawy PROSTE I KRZYWE jest Anita Wolszczak, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House. Wydarzenie organizowane jest we współpracy redakcyjnej z RMF Classic, a patronat medialny nad nim objęli: Dom Aukcyjny Art in House, portal Art Imperium, portal Mówią Na Mieście, magazyn HIRO oraz magazyn Artysta i Sztuka.

Wystawa potrwa do 24 marca 2017 r.

Zuza Jankowska - Ara kaktusowa
Zuza Jankowska - Ara kaktusowa
Źródło: officyna art & design
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.