Dzisiaj jest: 13.12.2018, imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Trzecie oko - wystawa malarstwa Anny Kossakowskiej w Galerii U

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1013
Patronat Medialny

Trzecie oko - Anna Kossakowska, Galeria U - Dom Kultury Stokłosy, ul. Lechmana 5, Warszawa. Wystawa czynna do 22.02.2017 r.

Trzecie oko - wystawa malarstwa Anny Kossakowskiej  w Galerii U

Trzecie oko - wystawa malarstwa Anny Kossakowskiej  w Galerii U

Anna Kossakowska
Artysta plastyk, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych – wydziału Architektury Wnętrz, z aneksem z Malarstwa. Kurator wystaw ogólnopolskich i międzynarodowych, promujących sztuki piękne. 

Trzecie oko - Anna Kossakowska, Galeria U

Artystka tworząca w różnych technikach malarskich, prezentuje swoje obrazy na wielu wystawach w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i na świecie. Autorka i realizatorka projektów dydaktyczno-rozwojowych przez sztukę w praktyce i warsztatów artystycznych. Współautorka i organizatorka międzynarodowego projektu artystycznego „EVIVA L’ARTE”. Aktywnie uczestniczy w plenerach i wydarzeniach artystycznych Młodych Sztuką i międzynarodowej Grupy ARTE. Współpracuje z Fundacją Polska Przyszłość i Galerią Villa Karisse.

Trzecie oko - Anna Kossakowska, Galeria U

Wystawa TRZECIE OKO to cykl okrągłych obrazów, wykonanych w technice akrylowej na płótnie, zainspirowanych pięknem i niepowtarzalnością ludzkiego oka, oraz centryczną, otwartą kompozycją i niezwykłymi przemianami tego organu w trakcie przebywania w świetle i mroku. Kurczące się i zwężające źrenice stanowią tu punkt centralny, z którego ta barwna, migotliwa opowieść bierze początek.
W niektórych obrazach podobieństwo do pierwowzoru z natury zaciera się i kompozycja zdaje się już żyć własnym życiem, połyskując i nieomal drgając. Kolejne fale barwnych plam rozchodzą się od środka we wszystkich kierunkach, jak kręgi na wodzie po wrzuceniu weń kamyka. Pozostają już tylko kolory i światło wędrujące w przestrzeń.

Trzecie oko - Anna Kossakowska
Galeria U 
Dom Kultury Stokłosy
ul. Lechmana 5, Warszawa
Wystawa czynna: 21.01-22.02.2017 r.

Trzecie oko - Anna Kossakowska, Galeria U
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.