Dzisiaj jest: 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Daniel del Rosal Garcia ABSTRAKCYJNIE w Galerii MiTO

Dodano: 2 lata temu Czytane: 1833 Autor:
Patronat Medialny

Daniel del Rosal Garcia, urodzony w Madrycie, żyjący w Warszawie, po raz drugi prezentuje swoje malarstwo w Galerii MiTo. Otwarcie wystawy: 11.07 o godz. 19:00

Daniel del Rosal Garcia ABSTRAKCYJNIE w Galerii MiTO

Daniel del Rosal Garcia ABSTRAKCYJNIE w Galerii MiTO


Daniel del Rosal Garcia, urodzony w Madrycie, żyjący w Warszawie, po raz drugi prezentuje swoje malarstwo w Galerii MiTo. Po trzech latach wraca do gościnnej przestrzeni usytuowanej w sercu miasta, z nowymi kompozycjami abstrakcyjnymi, zajmującymi ważne miejsce w jego plastycznej twórczości.
Na prezentowanych pracach prześledzić można jak niezwykle indywidualnym stylem posługuje się Artysta. Starannie dobrane kolory ścigają się o pierwszeństwo z kompozycją, zbudowaną często z matematyczną niemal precyzją. Mimo tego, to widzowi pozostaje wybór, co w danym obrazie jest dla niego wartością pierwszoplanową. Paleta barw rozpina się szeroko a jednak finalnie obrazy obdarzone zostały pełnią ciepła, nasyceniem i światłem. Nawet w towarzystwie błękitów, zieleni czy fioletów to czerwień, żółć i pomarańcz zdają się dominować i rozjaśniać kompozycje, dodając im energii, która niemal namacalnie wpływa na oglądającego. Efekt ten zwiększa dodatkowo dynamicznie zakomponowana przestrzeń, w której linie diagonalnie przebiegają przez płótno, zakręcają okręgi o wielu orbitach, krzyżują naprzemiennie, intensywnie falują, lub zamknięte w formie kwadratów, nakładają jedne na drugie. Uważnemu oglądającemu, zaplątanie formy pozwala zajrzeć w sam głąb obrazu, niczym w starannie utkaną sieć. Innym razem rytm obrazu zwalnia, dając wędrującemu po mozaice uderzeń pędzla oku odpoczynek, by na kolejnym obrazie wciągnąć w kolejny wir plam.
Abstrakcyjne malarstwo Daniela staje się tym samym mapą, która prowadzi do nowych światów. Czy widz odkryje w nich powidoki hiszpańskiego pejzażu, a może refleksy szybko zmieniającego się miasta? Czy bliżej im do przekształceń natury, czy do fascynacji maszyną, digitalizacją, pikselem? A może obrazy Daniela to wędrówka po świecie wykraczającym daleko po za obserwację rzeczywistości? Z pewnością wystawa w MiTo jest doskonałą okazją na poszukanie odpowiedzi na te i inne pytania. 

Daniel del Rosal Garcia - MiTo Galeria

Wystawę oglądać można w dniach 11.07-07.08.2016
Galeria MiTo
Waryńskiego 28 (Metro Politechnika), Warszawa.
Źródło: Galeria MiTO
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.