Dzisiaj jest: 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Okiem Kolekcjonera - wystawa w Beskidzkiej Galerii Sztuki

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1506
Patronat Medialny

18.06 Beskidzka Galeria Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy OKIEM KOLEKCJONERA prezentującej dzieła z kolekcji Zbigniewa Janasika artystów tj.: Nawrocka, Dematte, Fiszbacha, Lecha i Rapsy

Okiem Kolekcjonera - wystawa w Beskidzkiej Galerii Sztuki

Okiem Kolekcjonera - wystawa w Bator Art Gallery


18 czerwca br Galeria otwiera wystawę OKIEM KOLEKCJONERA, której kuratorem i merytorycznym opiekunem jest ZBIGNIEW JANASIK, znany kolekcjoner, znawca sztuki współczesnej, opiekun wielu artystów, promotor polskiej sztuki zagranicą. Dzięki jego staraniom o polskich artystach słyszał cały świat. Skutecznie promował Danutę Nawrocką i Krzysztofa Rapsę, na których poznali się kolekcjonerzy w Europie i Azji.

Zbigniew Janasik jest niestrudzonym "poszukiwaczem" nowych talentów, który nie boi się wyzwań polskich i światowych, najbardziej nawet wyrafinowanych i znanych galerii sztuki. Galeria Beskidzka zaprezentuje fragment kolekcji Zbigniewa Janasika, oscylującej pośród wielu kierunków współczesnego malarstwa, stanowiących jednak pewną organizacyjną spójność jego malarskich zainteresowań, a jednocześnie będący skromnym przeglądem dzieł jego protegowanych artystów.
 

Danuta Nawrocka – DaNa 

W latach 1985-1990 studiowała na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.Dyplom w pracowni prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Studia podyplomowe w zakresie twórczości i zdolności pod kierunkiem prof.Wiesławy Limont. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

W swojej twórczości wypowiada się poprzez malarstwo i rysunek, rzeźbę, instalacje oraz performance. Szczególnie wyróżnia ją własny styl łączenia rysunku z malarstwem. Niezwykle charakterystyczny dla niej styl w malarstwie wynika z autentycznego przekazu filozofii życia. Swoją sztukę prezentuje na wystawach, wystąpieniach indywidualnych i grupowych oraz na festiwalach sztuki w Polsce i zagranicą. Wystawiała m.in. w Niemczech, Turcji, na Ukrainie, w Korei Płd. i we Włoszech.

Artystka ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień. Jest zwycięzczynią konkursu na projekty szkła artystycznego, zorganizowanego przez Hutę Szkła "Irena" w Inowrocławiu. Serie kolekcjonerskie z jej projektami trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej oraz do kolekcjonerów w Toronto i Nowym Jorku. Uczestniczka XIII Światowego Sympozjum Sztuki w Muzeum Mosan, na którym reprezentowała Polskę. Jej twórczość pokazała Jang Eun Sun Art Gallery w centrum światowej metropolii w Seulu, Hernandez Art Gallery w Mediolanie, a także Gukje Art Museum w Daegu.Uczestniczka wielu międzynarodowych festiwali perfomance art.

Prace Danuty Nawrockiej znajdują się w zbiorach muzealnych, galeryjnych, prywatnych w kraju i zagranicą. Duża kolekcja jej obrazów znajduje się w zbiorach Muzeów Mosan i Daegu w Korei Płd. 

W dniach 24-26 czerwca 2016r. Swoją sztukę zaprezentuje na Berlińskim Festiwalu Sztuki „48 Stunden Neukölln” w Galerii NaKole.
 

Mirko Dematte'

Mieszka i tworzy we Włoszech, w okolicach Triestu, w Pergine Valsugansa. To twórca, który eksperymentuje z materiałami ekologicznymi, stanowiącymi podstawę jego obrazów, rzeźb i instalacji. Swoje prace artysta pokazywał w wielu galeriach we Włoszech, USA, Austrii, a ostatnio w Polsce.W 2009 roku rzeźba Mirko była nagrodą dla zwycięzca Giro d'Italia. W 2011 r. swoje obrazy i rzeźby wystawiał na Biennale Weneckim - wystawa zamiejscowa w Mediolanie. W 2015roku jego twórczość była prezentowana na wystawie EXPO MILANO 2015 w Bergamo. Zwycięzca ubiegłorocznego 72. Tour de Pologne Hiszpan, Jon Izagirre, w nagrodę otrzymał rzeźbę uznanego włoskiego artysty Mirko Dematte' .Od jesieni 2014 trwa jego artystyczna podróż po polskich galeriach i muzeach.
 

Wiesław Stefan Fiszbach

Od 35 lat mieszka i tworzy w Berlinie. Członek Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej. Pomysłodawca i realizator projektu „Moje Miasto” - cyklu wystaw malarstwa i rysunku, fotografii polskich i niemieckich artystów. Rysuje i maluje od piątego roku życia. Zdobywca nagrody min. UNESCO w Londynie i Delhi. Stefan Wiesław Fiszbach to artysta niezwykle wrażliwy, kreatywny i poszukujący. W swojej twórczości ukazuje procesy migracyjne małych i dużych miejscowości, zwłaszcza Berlina. Wielokulturowość w wymiarze czasowym, jak człowiek i otaczający go świat, to inspiracje w jego twórczości. Wystawia w Niemczech i w Polsce. Swoje prace prezentował m.in. w Berlinie, Strassburgu, Luckow, Penkun, Szczecinie, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Olsztynie i Warszawie.
 

Ryszard Lech

Żył w latach 1927 – 2005. Artysta malarz, grafik, rysownik. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. T. Kulisiewicza.

Był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków od 1954, aż do śmierci. Jest prekursorem niezwykle oryginalnego stylu, który dziś możemy nazwać malarstwem „pikselowym” .Niezwykle oryginalne i unikalne malarstwo polega na stworzeniu obrazów metodą kwadratów wypełnionych tonalnie barwami,które tworzą zaskakującą głębię i przestrzeń kompozycji. Ryszard Lech w 1984 roku był najciekawszą indywidualnością „Salonu Wiosennego 84”, a krytyk sztuki, Jerzy Jurczyk, napisał: „Fenomen Lecha polega na bardzo oryginalnym połączeniu realizmu pejzażowego z językiem geometrii”. Jego prace znajdują się w wielu muzeach w Polsce i zagranicą.
 

Krzysztof Rapsa

Mieszka i tworzy w Koszalinie. Jego malarstwo to świat artystycznych fantazji, różnorakich skojarzeń. Artystyczna przygoda z kolorem prowadzi go przez szereg wystaw w kraju i za granicą. W Seulu został okrzyknięty “poetą koloru”, a najbardziej znaczące czasopisma i magazyny o sztuce zamieściły entuzjastyczne opinie i recenzje, zaliczając go do wybitnych abstrakcjonistów świata. Wystawa Rapsy w Galerii Jang Eun Sun jak i kolejne prezentacje w Seulu spowodowały, że stał się on najbardziej znanym współcześnie tworzącym, polskim malarzem w Korei Płd. W 2012 roku w Seulu otrzymał światowe wyróżnienie - jako jedyny zagraniczny artysta został zaproszony na Festiwal Sztuki Koreańskiej. 

Otrzymał szereg nagród i wyróżnień m.in. nagrodę Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku w Europejskim Konkursie Malarstwa “Barwy morza”, nagrodę Era-Art na VI Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej w Gdyni, nagrodę Prezydenta Miasta Koszalina „Artysta Roku”, w Mediolanie Gran Prix Publiczności, EXPO MILANO 2015 - Galeria Hernandez. Twórczość Krzysztofa Rapsy została zaprezentowana w Teatrze Narodowym podczas Global Cross Culture Exchange 2015 Poland – Korea w Seulu. W 2015 jego indywidualna wystawa zainaugurowała EXPO MILANO w Galerii Hernandez w Mediolanie. 


Patronat Medialny Art Imperium 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.