Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

13 th Mosan Art Museum – Danuta Nawrocka na World Cultural Art Symposium

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2772

Danuta Nawrocka na październiowym World Cultural Art Symposium w Korei Południowej, a już od 19.11 ekspozycja jej malarstwa w Galerii Emmami w Kalkucie.

13 th Mosan Art Museum – Danuta Nawrocka na World Cultural Art Symposium

13 th Mosan Art Museum – Danuta Nawrocka na World Cultural Art Symposium


Danuta Nawrocka - World Cultural Art Symposium w Korei PołudniowejDanuta Nawrocka - malarka, jako reprezentantka Polski, znalazła się wśród 12 artystów z różnych krajów świata zaproszonych na październikowe World Cultural Art Symposium w Mosan w Korei Południowej. Ponad miesiąc artyści różnych dziedzin sztuki tworzyli na terenie Muzeum Sztuki Mosan i jednej z największych przestrzeni artystycznych na świecie - Gaehwa Art Park w Boryeong. Oprócz Polski, podczas sympozjum, eksponowali swoją sztukę reprezentanci m.in. takich krajów jak: Hiszpania, Korea, Dominikana, Tajwan, Rosja, Gruzja i Irak.

Obrazy Danuty Nawrockiej już znajdują się w kolekcji Muzeum Mosan. Obecnie jej malarstwo prezentowane jest w Muzeum Mosan i przygotowywana jest jej kolejna wystawa w tym fascynującym kraju. Artystka wyznała: Korea wywarła na mnie ogromne wrażenie, to kraj pięknych ludzi, harmonii i dynamiki. Sztuka w Korei jest wszechobecna, rzeźby stanowią naturalny krajobraz miast a malarstwo zaskakuje współczesną formą, jest niezwykle interesujące i powiedziałabym europejskie... jest to sztuka wysoka, bardzo  różnorodna i zaskakująca.

Wkrótce twórczość Danuty Nawrockiej pokaże kolejny azjatycki kraj Indie. 19 listopada jej obrazy wystawi Galeria Emmami w Kalkucie na znanych nie tylko w Azji targach sztuki Emmamichiesel ART FAIR 2015.

Danuta Nawrocka na październiowym World Cultural Art Symposium

Danuta NAwrocka Korea Południowa Danuta Nawrocka Korea Południowa

Danuta Nawrocka - malarstwo