Dzisiaj jest: 22.3.2019, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

FACE TO FACE - wystawa malarstwa i rzeźby Piotra Krajewskiego w Sopocie.

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1045

PIOTR KRAJEWSKI - FACE TO FACE - wystawa malarstwa i rzeźby. Galeria 63, Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 63/2. Wernisaż: 10.11.2015 godz. 20:00. Wystawa czynna: 10.11.2015 – 10.01.2016 r.

FACE TO FACE - wystawa malarstwa i rzeźby Piotra Krajewskiego w Sopocie.

FACE TO FACE - wystawa malarstwa i rzeźby Piotra Krajewskiego w Sopocie.


FACE TO FACE - Twarzą w twarz ?


Twarzą w twarz z nikim innym jak z samym sobą. Tytuł  ma zwrócić uwagę na temat zakładania masek na brak uczciwości wobec siebie samych, ma nakłaniać do refleksji czy mamy  świadomość tego, że żyjemy tu i teraz, i na ile zakładanie różnego rodzaju masek jest męczące… Prace  są przeznaczone tylko dla ludzi żyjących w zgodzie z sobą i światem.– Piotr Krajewski


Galeria 63 zaprasza na wystawę malarstwa i rzeźby Piotra Krajewskiego - męskiej połówki znanego duetu projektantów mody Ewy i Piotra Krajewskich.
 

Piotr Krajewski


Piotr KrajewskiPiotr Krajewski  znany jest z szokujących i zaskakujących przedsięwzięć artystycznych, podczas których wykorzystuje różnorodne techniki wyrazu artystycznego. Dla niektórych dzieł był w stanie nawet poświęcić własną krew, która posłużyła mu za farbę - tak jak w przypadku dzieła pt. Całun Krajewskiego.

Urodzony 22 maja 1970 roku w Gdańsku. Prawnuk malarza, rzeźbiarza i złotnika Józefa Krajewskiego. Zrezygnował z klasycznej edukacji na rzecz „uniwersytetu życia”. Logikę i kalkulacje oddał światu w zamian za autentyzm, patrzenie sercem i karmienie siebie oraz innych emocjami. Prowadząc życie w duchu artystycznym jedynie przy konserwacji zabytków w Gdańsku pracował dłużej. Od 1989 roku, przez 5 lat działał w Berlinie. Tworzył Street Art, performensy i malował obrazy. Poznał tam standardy architektury wnętrz i niemieckiego designu. Po powrocie do Polski nadal od realizmu ważniejsze były dla niego emocje, szczególnie podczas spektakli artystycznych.

Piotr Krajewski poprzez action painting/ malarstwo gestu - tworzy ekspresyjne obrazy abstrakcyjne. W oddziaływaniu na percepcję odbiorców barwami rządzi u niego kolor, który z definicji jest złudzeniem optycznym zależnym od otoczenia i światła, oraz budowane na poziomie wrażenia zmysłowego emocje. Powstałe w procesie twórczym struktury i graniczące ze sobą lub mieszające się barwy niemalże prowokują do odtworzenia każdego ruchu i użytych środków. Wybija się ponad taszyzm, gdy odchodzi od pędzli i szpachelek, rozwija dripping używając modelek jako „szlachetnego narzędzia”, którego emocjonalnym ładunkiem ciała farbami zmysłowo operuje na płótnie. Wychodzi także ponad abstrakcję tęsknotą za formą, która przejawia się w niektórych pracach artysty. – Magdalena Woźniak Art Imperium
 

Galeria 63

Galeria 63 mieści się w samym sercu Sopotu w Centrum Haffnera. Jest to miejsce łączące różne formy artystycznego wyrazu poprzez wyrafinowany wystrój, malarstwo, fotografię, muzykę a przede wszystkim sztukę kulinarną.

Wszystko to sprawia, że Galeria 63 wyróżnia się na tle sopockiej gastronomii i jest wyjątkowym miejscem w artystycznej atmosferze.

Galeria 63, Sopot, Boh. Monte Cassino 63/2
Wystawa czynna od 10 listopada 2015 r. do 10 stycznia 2016 r., w godzinach otwarcia galerii.

Patroni medialni:
Art Imperium, trojmiasto.pl, Akademia Paznokcia, Business Woman & Life, przedsiebiorcy.eu, Portal Ludzi Sztuki, IK Imperium Kobiet, Świat Elite, Kobieta wie lepiej, Mamy cel, Moda i ja.
Źródło: Galeria 63
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.