Dzisiaj jest: 14.7.2020, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

GITARA+ LADIES: Bezpłatne koncerty gwiazd gitary na PKP!

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1880

Światowej sławy gitarzystki zagrają we Wrocławiu… na Dworcu Głównym. Od 2 do 4 października w zabytkowej Sali Sesyjnej odbędzie się 5 bezpłatnych koncertów klasycznych. Mistrzynie gitary z...

GITARA+ LADIES: Bezpłatne koncerty gwiazd gitary na PKP!

GITARA+ LADIES: Bezpłatne koncerty gwiazd gitary na PKP!


Światowej sławy gitarzystki zagrają we Wrocławiu… na Dworcu Głównym. Od 2 do 4 października w zabytkowej Sali Sesyjnej odbędzie się 5 bezpłatnych koncertów klasycznych. Mistrzynie gitary z Austrii, Bułgarii, Polski, Kanady i USA wystąpią tam w ramach kobiecej edycji GITARA+.

W pierwszy weekend października we Wrocławiu będziemy mogli przekonać się jak brzmi „Kobieca Strona Gitary”, bo na tegorocznym Wrocławskim Festiwalu Gitarowym pojawią się niemal same panie.

GITARA+ Ladies rozpocznie się w piątek 2 października o godz. 19:00 koncertem kanadyjskiego duetu Lagrimosa Beltà. Gitarzystka Laura Young i mezzosopranistka Frances Pappas wykonają razem tradycyjne pieśni z Grecji, Hiszpanii i Turcji. Te folkowe melodie zamienione na klasyczne kompozycje zyskały już międzynarodowy rozgłos. W piątkowy wieczór usłyszymy też duet gitarowy CARisMA, znany z występów z Andreą Bocellim. Ostatnio zespół CARisMA Guitar Duo zagrał we Wrocławiu podczas pierwszej odsłony programu ESK 2016. W czerwcu br. na Stadionie Wrocław słuchała go prawie 24-tysięczna publiczność.
 
W sobotę, 3 października o godz. 17:30 w Sali Sesyjnej wystąpi najsłynniejsza amerykańska gitarzystka klasyczna, Martha Masters. Artystka jest również Prezesem prestiżowego Guitar Foundation of America, dlatego często określana jest mianem „pierwszej gitary USA”. Recital Marthy Masters poprzedzi support kwartetu żeńskiego Felice Giutar Duo. Kwartet tworzą utalentowane uczennice Szkoły Muzycznej II stopnia z Jarosławia.
Duet Lagrimosa Belta
Duet Lagrimosa Belta
 
Z kolei w niedzielę, 4 października o 17:00 usłyszymy polską gitarzystkę, Beatę Będkowską-Huang. Artystka zaprezentuje muzykę wybitnych hiszpańskich kompozytorów XX wieku. Tego samego dnia, podczas ostatniego bezpłatnego koncertu GITARY+ Ladies wystąpi też znakomita austriacka gitarzystka Julia Malischnig i tenor operowy z RPA, Jacques le Roux. Wspólnie wykonają oni utwory ze sztuki operowej Ślub Burów, która zachwyciła publiczność podczas ostatniego Festiwalu Gitarowego w Millstatt.
CARisMA
CARisMA 
 
Wszystkie koncerty odbędą się w pięknie zdobionej, zabytkowej Sali Sesyjnej, znajdującej się na I piętrze Dworca Głównego we Wrocławiu.
Beata Będkowska
Beata Będkowska
 
W ramach tegorocznego Festiwalu GITARA+ odbędzie się również jazzowy występ Susan Weinert w klubie Vertigo (3 października) oraz wyjątkowy koncert finałowy w Narodowym Forum Muzyki (7 października), na którym wystąpi słynna wokalistka flamenco – Niña Pastori.
Julia Malischnig
Julia Malischnig
 
Pełny program Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ Ladies znajduje się na www.gitaraplus.pl, zaś bilety dostępne są na: www.tbox24.pl.
 
Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+ Ladies
2-7.10.2015
www.gitaraplus.pl
 
Martha Masters
Martha Masters

 

Znamy już daty Festiwalu GITARA+. W tym roku specjalna kobieca edycja!
Znakomite koncerty Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej!
Letni Kurs Gitary w Krzyżowej - profesjonalne wakacje dla gitarzystów!

Patronat Medialny Art Imperium 
Źródło: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.