Dzisiaj jest: 22.3.2019, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Bartosz Czarnecki - Malarstwo w Krajowej Izbie Gospodarczej

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1583

23.09.2015 o g. 19.00 wernisaż wystawy Bartosza Czarneckiego - Krajowa Izba Gospodarcza - VII Salonik Artystyczny akademii kultury i sztuki Klubu Integracji Europejskiej i Galerii Stalowa.

Bartosz Czarnecki - Malarstwo w Krajowej Izbie Gospodarczej

Bartosz Czarnecki - Malarstwo w Krajowej Izbie Gospodarczej


Na wernisaż wystawy Bartosza Czarneckiego, młodego i bardzo interesującego malarza do hallu gmachu Krajowej Izby Gospodarczej na VII Salonik Artystyczny akademii kultury i sztuki zaprasza Klub Integracji Europejskiej wraz z Galerią STALOWA

Wernisaż wystawy w dniu 23 września 2015 o godz. 19.00
Siedziba Krajowej Izby Gospodarczej
ul. Trębacka 4, Warszawa
Wystawa trwa do 31 października 2015 r.

Bartosz Czarnecki

Bartosz Czarnecki znalazł się w orbicie zainteresowań Galerii STALOWA jeszcze jako student. Tuż po dyplomie na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii w 2013, został zaproszony na nasz plener dla młodych malarzy w Kazimierzu Dolnym. W następnym sezonie brał udział w kilku wystawach zbiorowych. Teraz nadeszła pora na pokaz indywidualny tego malarza w STALOWEJ.

Bartosz Czarnecki

Zdobył kilka nagród w ważnych konkursach malarskich w kraju, w tym renomowanym konkursie im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, wyróżnienie w legnickich Promocjach oraz coraz ważniejszej z roku na rok „Świeżej krwi” Galerii Socato we Wrocławiu. Plus kilka stypendiów, w tym MKiDN i „Grazella”. 

Można by rzec, że wdarł się przebojem na scenę młodego malarstwa polskiego. I stale ugruntowuje swoją pozycję. Nie znalazł się w notowaniach Kompasu Młodej Sztuki 2014, ale pewnie tylko przez przeoczenie. 

Pisze: Zacieram, przykrywam informacje umożliwiające odczyt. Powstaje coś w rodzaju „szumu”. Wprowadza to rozedrganie obrazu, rozmycie szczegółów. Z każdą kolejną „plamką” oddalam się od chwili, w której dostrzegłem tę rzeczywistą postać i zbliżam się do „portretu zapomnianego. 

Jego obrazy wymagają odkrywania, aktywności, wnikliwego podejścia – raz podejścia bliżej, raz odejścia dalej. Przez to raz widzimy obraz abstrakcyjny, a raz dzieło przedstawiające.

Czarnecki Bartosz - w sklepie, olej na płótnie, 120x120 cm, 2015 r.
Czarnecki Bartosz - w sklepie, olej na płótnie, 120x120 cm, 2015 r.

Na wystawie w Galerii STALOWA prezentowane są obrazy z dyplomowego cyklu pt. „Możliwości struktury tłumu”, który przyniósł mu najwięcej wyróżnień i który najczęściej jest z nim kojarzony, oraz seria dzieł najnowszych z 2014, w których artysta stosuje odmienną technikę już nie „szumów”, powstających z nakładania na siebie szablonów, lecz rys czy rastrów. 
Wierzymy, że Czarnecki jest jedną z największych nadziei naszego malarstwa. Artystą poszukującym, dociekliwym, świeżym i nieoczywistym.

Patronat Medialny Art Imperium 
Tadeusz Kantor in memoriam - wystawa fotografii Czesława Czaplińskiego
Tadeusz Kantor w obiektywie Czesława Czaplińskiego
Źródło: Klub Integracji Europejskiej
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.