Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Artystów ze Skolimowa

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1903

Szanowni Artyści - trwa nabór dzieł na charytatywną aukcję dzieł sztuki dla Artystów ze Skolimowa, która odbędzie się w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie już w listopadzie - gorąco zapraszamy!

Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Artystów ze Skolimowa

III edycja społeczno-charytatywnej aukcji Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Artystów ze Skolimowa


W dniu 21 i 22 listopada 2015 będzie miała miejsce III edycja społeczno-charytatywnej aukcji Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - Artyści Malarze i Wilanowskie Debiutantki dla Artystów ze Skolimowa.

Dom Artysty Weterana w Skolimowie istnieje od 1927 roku i powstał z inicjatywy Antoniego Bednarczyka , reżysera i aktora. Jest to miejsce, w którym ostatnie lata swojego życia spędzają znani i mniej znani ludzie sceny: aktorzy, tancerze i wszyscy Ci, którzy dostarczają nam niezapomnianych wzruszeń i  przeżyć intelektualnych. Domu w Skolimowie nie można porównać do żadnego istniejącego domu opieki w Polsce. Każdy pensjonariusz ma swój osobny pokój, który może zapełnić własnymi meblami i pamiątkami. Jak sami mieszkańcy określają,  jest to po prostu DOM. Dlatego tak ważne jest żeby istniał. Niegdyś wspomagany przez Ministerstwo Kultury dzisiaj zmaga się z różnymi problemami, związanymi z jego utrzymaniem. Dzięki licznym akcjom koleżeńskim wciąż istnieje. Stąd właśnie pomysł zorganizowania charytatywnej aukcji obrazów, która jednocześnie wpisuje się w hasło, które od lat głosi założyciel Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, a obecnie również Prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz:
„Pamiętajcie o Artystach weteranach" 

 

Są takie miejsca, w których wręcz oddycha się sztuką. Do nich należy Dom Artysty Weterana w Skolimowie. Jako prawnuczka założyciela Domu i jako malarka, trzy lata temu zorganizowałam pierwszą charytatywną aukcję obrazów na rzecz Domu, w którą włączyli się artyści malarze z salonu Pruszkowskiego. W zeszłym roku uczestniczyli w niej malarze już nie tylko z Polski ale i zza granicy. W wydarzeniu wspierają nas młode damy będące uczestniczkami programu Debiutantki, którego autorką jest Agnieszka Michalczyk. Połączenie młodości Debiutantek biorących udział w jedynym w Polsce programie edukacyjno-charytatywnym, nawiązującym do przedwojennych form kształcenia młodych osób i ponadczasowych wartości, z hojnością artystów na rzecz ludzi starszych, jest doskonałym sposobem zaprzeczania stwierdzeniu o "konflikcie pokoleń". Dzięki takiej współpracy powstają  nowe więzi, poczucie odpowiedzialności i wdzięczności. 

Pierwszy dzień aukcji 21 listopada jest poświęcony tylko dla mieszkańców Skolimowa w ich Domu. Tam organizujemy dla nich niespodzianki, wręczamy upominki, poświęcamy czas. 22 listopada spotkamy się w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie gdzie odbędzie się charytatywna aukcja obrazów, porcelany i innych przedmiotów artystycznych. Poprowadzi ją jak co roku Pan Ryszard Rembiszewski, a Debiutantki będą prezentowały obrazy oraz wystąpią w pięknym pokazie mody.  Aukcja nagłaśniana jest w mediach. W zeszłym roku mówiono o tym wydarzeniu w TV Polonia, radio, Tele Tygodniu oraz na stronach www np.: ZASP i innych mediów, a także różnych portalach społecznościowych.

Nabór dzieł sztuki na aukcję charytatywną prowadzi Bogusława Skwarna - artysta malarz i współautorka projektu: „Młodość dla Doświadczenia”. Kontakt: boguslawaskwarna@gmail.com 

 

Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Skolimowa 2014 r.
Charytatywna aukcja i pokaz mody Agi Pou dla Skolimowa 2014 r.

Patronat Medialny Art Imperium 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.