Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wall Art – sztuka i artefakty

Dodano: 6 lat temu Czytane: 4807 Autor:
Patronat Medialny

Trendy w designie wnętrz - artystyczne tapety, naklejki i mozaiki szklane - kreatywne kompozycje w niepowatrzalnym stylu - dla osób poszukujących wyjątkowych rozwiązań.

Wall Art – sztuka i artefakty

Wall Art – sztuka i artefakty

Tekst: Magdalena Woźniak – www.ExcellentDesign.pl/ Studio aranżacji wnętrz

Sztuka, tak w nowoczesnych jak i w stylowych wnętrzach, jest już integralną częścią świata designu. Architekci i projektanci często jeszcze na etapie projektu dostosowują odpowiednio przestrzeń dla wybranych obrazów, rzeźb czy innych dzieł aby zapewnić im odpowiednie oświetlenie i  właściwą ekspozycję. Dzieła sztuki są ponad czasowe dlatego warto je dobierać przede wszystkim  według własnych odczuć  - pozytywnych emocji, które w nas wywołują. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są plakaty, które można elegancko oprawić jak grafiki. Natomiast nie polecam stosowania wydruków na płótnie. Kopia to jest zwykła podróbka za cenę, w której można wyszukać, być może mniej znanego artysty, ale za to prawdziwy - oryginalny obraz, grafikę lub rysunek.
 
 
Ostatnio, sztuka w projektowaniu wnętrz nabrała nowego  wymiaru po przez artefakty. Artefakty to nic innego jak dzieła sztuki użytkowej – niby nic nowego, bo samo pojęcie używane jest od zarania dziejów, ale jednak ED-Wall Art, prekursor nowych trendów w designie wnętrz wprowadził je na rynek w nowym artystycznym wymiarze.  Artefakty ED-Wall Art to produkowane na wysokiej jakości nośnikach dzieła sztuki współczesnych artystów, w limitowanych kolekcjach jako artystyczne tapety, naklejki i mozaiki szklane. Dzięki różnorodności wysokiej jakość materiałów oraz technologii zastosowanie ich we wnętrzach jest niemal nieograniczone. Te artefakty to produkty stworzone specjalnie dla osób wymagających, które poszukują do swoich wnętrz wyjątkowych, ponadczasowych rozwiązań, które są dalekie od masowo produkowanych, a są oryginalnymi dziełami sztuki użytkowej z certyfikatami autentyczności sygnowanymi przez artystów.

Artystyczne tapety na wymiar, na podstawie dyptyku Marcina Painta - One i zielona wyspa
Artystyczne tapety na wymiar, na podstawie dyptyku Marcina Painta - One i zielona wyspa, Artefakty ED-Wall Art, kompozycja - Magdalena Woźniak - Excellent Design
living-room with furniture retro, alexandre zveiger, Fotolia
 
Artefakty ED-Wall Art są również dlatego wyjątkowe ponieważ są produkowane na zamówienie i jako nieliczne produkty do aranżacji wnętrz można stworzyć ich dowolne kompozycje na różnych materiałach. Z tym samym obrazem czy grafiką można dobrać artystyczną tapetę np. na ścianę przy stole, naklejkę na szkło wzdłuż blatu kuchennego oraz na szafę, mozaikę szklaną na wyspę kuchenną oraz do łazienki, a także naklejki na drzwi wewnętrzne i szafy.

	Artystyczna naklejka pod szkło na podstawie obrazu Trans-plantacja Jolanty Michalak. Artefakty ED-Wall Art
Artystyczna naklejka pod szkło na podstawie obrazu Trans-plantacja Jolanty Michalak. Artefakty ED-Wall Art. Kompozycja Magdalena Woźniak/ Excellent Design
Luxury master bath - pics721, fotolia 
   
 
Tapety artystyczne są oryginalną alternatywą dla zwykłych tapet i tak modnych fototapet. Dzięki temu, że są dostępne na różnych materiałach od wysokiej jakości laminowanego lateksu, przez winylowe,  flizelinowe po samoprzylepne mogą być stosowane praktycznie wszędzie: w salonach, sypialniach, holach, a nawet w łazienkach i np. w kuchniach nawet na ścianach wzdłuż blatów roboczych. Laminat wygładza strukturę oraz wzmacnia powierzchnię zabezpieczając jakość obrazu i to dzięki niemu tapety artystyczne ED-Wall Art są zmywalne, trwałe i z wyjątkową precyzją odzwierciedlają każdy detal obrazów z pociągnięciami pędzla włącznie.

Artystyczna tapeta i naklejka na szkle w kuchni - z grafikami Izabeli Ołdak - Dom Modelowy
Artystyczna tapeta i naklejka na szkle w kuchni - z grafikami Izabeli Ołdak - Dom Modelowy.
Projekt - Magdalena Woźniak Excellent Design

 
Naklejki są także już od dawna stosowane w designie wnętrz. W wersji artystycznej nabierają one szlachetnego wyrazu i stają się ponadczasowe. Szklane drzwi do garderoby lub szafy albo ścianka prysznicowa ubrana w prawdziwy obraz zdominuje artystycznie przestrzeń albo doda jej subtelnego artystycznego wymiaru w zależności od dobranego dzieła sztuki . W miejscach gdzie naklejki mogą być narażone na zniszczenia warto je, tak jak tapety, zalaminować. Tu także są dostępne różne materiały, które stosujemy w zależności od przeznaczenia. Nieprzeźroczyste artystyczne naklejki standard tak jak tapety samoprzylepne nadają się do zastosowania na wszelkiego rodzaju gładkich powierzchniach tj.: szkło, laminat, metal, etc. Witrażowe naklejki artystyczne doskonale udekorują szyby w oknach, szklane drzwi, blaty stołów i inne elementy dekoracyjne gdy chcemy osiągnąć efekt przeźroczystości – przezierności światła. Artystyczne naklejki typu frontstick – nakleja się od wewnętrznej strony szkła czy przeźroczystego tworzywa i doskonale sprawdzają się na szklane wysłony ścian w kuchni, do wyklejania szklanych drzwi i frontów szaf pozostawiając efekt głębi szkła na pierwszym planie. Inne zastosowanie oraz  wyjątkowy komfort użytkowania mają artystyczne naklejki magnetyczne, które stosuje się na gładkich powierzchniach metalowych bez konieczności klejenia. Dzięki nim można osiągnąć stworzyć oryginalne dekoracje np. na lodówkach albo na zazwyczaj mało estetycznych drzwiach przeciwpożarowych np. do garażu.

Artystyczna tapeta na podstawie obrazu - Siwy dym, Jerzego Treita. Artefakty ED-Wall Art
Artystyczna tapeta na podstawie obrazu - Siwy dym, Jerzego Treita. Artefakty ED-Wall Art. Kompozycja - Magdalena Woźniak Excellent Design
Master bath in luxury home© pics721, fotolia
    
 
Obraz lub wybrana grafika czy fotografia mogą być także dekoracją szklanych mozaik i paneli z poliwęglanu. Najwyższej jakości szklane mozaiki w dwóch wymiarach kostek 2,5x2,5cm lub 5x5cm, w plastrach po 30x30cm, ze względu na zastosowanie nowoczesnych technologii mogą być użyte do aranżacji nie tylko salonów, holi,, kuchni, łazienek ale nawet kabin prysznicowych i basenów. Obrazami ze szklanych mozaik można wyłożyć całe płaszczyzny – np. ściany lub/oraz dobrać mniejsze elementy tzw. dekory.

Artystyczna tapeta na wymiar - na podstawie obrazu DREAM - Michale Vincent Manalo
Artystyczna tapeta na wymiar - na podstawie obrazu DREAM - Michael Vincent Manalo.
Projekt - Magdalena Woźniak Excellent Design
- Dom Modelowy.
 
Niezależnie od materiału wszystkie Artefakty ED-Wall Art - obrazy mogą być użyte w oryginalnych kolorach, w wersji czarno-białej albo w sepii. Do wyboru, w zależności od potrzeb i koncepcji, można zastosować całe obrazy lub grafiki albo wybrane kadry i je np. multiplikować. Różnorodność możliwości jakie dają artefakty gwarantują niepowtarzalny i wyjątkowy charakter każdego wnętrza.
 
Oprócz oryginalnych obrazów współczesnych i artefaktów współczesnych artystów w ofercie ED-Wall Art są dostępne fototapety, naklejki i mozaiki szklane z banku zdjęć liczącego ponad 40 mln fotografii i grafik, a także z własnej fotki.
 
Na szkle naklejka z bazy zdjęć ED-Wall Art
Na szkle - naklejka z bazy zdjęć ED-Wall Art.
Projekt - Magdalena Woźniak Excellent Design
Źródło: Excellent Design