Dzisiaj jest: 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Nadziei Nocy Moc - Edyta Dzierż i Magdalena Hajnosz

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1236

Galeria Po Prawej Stronie Wisły - wystawa malarstwa pt.: Nadziei Nocy Moc – Edyty Dzierż i Magdaleny Hajnosz. Wernisaż odbędzie się 7 sierpnia o g. 19.00. Wystawa czynna do 10 września 2015 r.

Nadziei Nocy Moc - Edyta Dzierż i Magdalena Hajnosz

Nadziei Nocy Moc - Edyta Dzierż i Magdalena Hajnosz


Galeria Po Prawej Stronie Wisły zaprasza na wystawę malarstwa pt.: Nadziei Nocy Moc – Edyty Dzierż i Magdaleny Hajnosz
Uroczysty wernisaż odbędzie się 7 sierpnia o godzinie 19.00.
Od 8 sierpnia do 10 września 2015 r. wystawę można zwiedzać i dokonywać zakupu prac.
ul. Konopacka 15/1a Warszawa, Nowa Praga
Galeria czynna wtorek-środa 14:00 -17:00, czwartek 14:00-19:00, piątek 14:00-18:00
lub po umówieniu się telefonicznym 604 267 955
 
Edyta Dzierż oraz Magdalena Hajnosz - zderzenie międzypokoleniowe, a marzenia takie same. Edyta Dzierż - delikatna, rozmarzona w porach dnia, porach roku, zjawiskach przyrodniczych z nadzieją na horyzoncie. Magdalena Hajnosz - doświadczona, energiczna, w biegu za czymś nowym, ciekawym. Obie Artystki zjawiskowe.
__________________________________
* Wystawa w ramach inicjatywy STAN RZECZYWISTY *nocne spotkania z twórcami na warszawskiej Pradze.

Edyta Dzirż i Magdalena Hajnosz - wystawa
 

Edyta Dzierż |  malarstwo, techniki ścienne (mozaika, sgraffito, fresk), live painting, performance (malarstwo_ dźwięk _ światło).

www.edyta.dzierz.netgaleria.pl
 
Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2004 r. Dyplom z malarstwa pt. ”Pejzaż” w pracowni prof. Mariana Czapli, prezentowany w Galerii Studio w Warszawie.  Aneks z malarstwa ściennego w pracowni prof. E. Tarkowskiego ”Przemienienie Pańskie” - mozaika, Ołtarz Dolnego Kościoła M. B. Wspom. Wiernych, ul. Conrada7, Warszawa. W latach 2000 - 2002 specjalizacja z rzeźby w pracowni prof. Gustawa Zemły.
Twórczość jest objęta stałym Patronatem Medialnym/Artystycznym Art Imperium - Artistic Guarantee of Art Imperium.
Artystka figuruje w Rankingu Rzeczpospolitej - Kompas Młodej Sztuki 2008/2010/2012 rok www.kompasmlodejsztuki.pl
Współtworzy PRACOWNIĘ 23 na warszawskiej Pradze.
Od 2010 roku jest w Zarządzie Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków (OW ZPAP).
Działa w interdyscyplinarnych grupach twórczych: Symfonia, Młodzi Sztuką, Visual Dance
oraz Międzynarodowy Ruch Artystyczny "artinTeRFErenCe".
Wystawia indywidualnie i zbiorowo w kraju i za granicą.
Tworzy autorskie projekty artystyczne a także działa, jako organizator/kurator wystaw/projektów ogólnopolskich promujących sztukę współczesną.

-----------------------------------
 
NATURA to mój stymulator malarskiego poznania, twórczych impulsów (koloru, formy, światła, faktury, relacji przestrzennych). To jej bogactwo różnorodnych aluzji prowokuje mnie! Zmusza do koncentracji i tworzenia kolejnych, innych, nowych jakości - obrazów. Buduję je: mocnym kolorem – dynamiczną kreską - płaską plamą barwną – szorstką fakturą - biologicznie zmodyfikowaną konsystencją farby. To dzięki naturze, jej regularności, powtarzalności, kojarzę abstrakty i realne odniesienia w obrazy, w które uwikłany jest człowiek.
KOLOR to istota malarstwa! To wyraz energii, która oddziałuje  na widza oraz przestrzeń, w którą wkracza razem z nami. Kolorem chcę uderzać w widza z impetem - oddziaływać na kształt rytmów, dźwięków - obraz brzmi! W czasie live painting, performance (obraz – dźwięk - światło) widz wchłania moje myśli, idee, ślady, znaki, słowa, dźwięki, energię…!  - mówi o swojej sztuce Edyta Dzierż
 

Magdalena Hajnosz  |  malarstwo, rysunek, fotografia.

www.magdalena-hajnosz.art.pl
 
Studia i dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1980).
W dorobku artystycznym liczne wystawy indywidualne i zbiorowe, nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych w Polsce i w Belgii.
Wydała autorską książkę „Warszawa z głową do góry” – przewodnik fotograficzny po Warszawie.
---------------------------------------------------------------------------
Magdalena Hajnosz jest artystką mocnego uderzenia. Jej sztuka jest jak uderzenie obuchem w głowę. Ale po tym uderzeniu wychodzi się z uśpienia. Wychodzi się ze snu twórczo przebudzonym. Nijakość jest uśpieniem. Odrętwienie rozumiane jako choroba opuszcza, a pozostaje rozluźnienie, otwarcie umysłu, ponieważ nastaje novum.
 
Sztuka Magdaleny Hajnosz to sztuka silnych emocji, wyrazistego spostrzegania. Postaci z jej obrazów nierzadko są przerysowane, potraktowane z przymrużeniem oka albo dozą dobrego humoru. Śmiesznie tragiczne albo po prostu prawdziwe. Epatują sobą, swoją naturą wewnętrzną i tą widoczną. Nie ma tu wdzięczenia się do odbiorcy. Sztuka jest taka, jak rzeczywistość obnażona. Twarda jak kobieta, chropowata jak płótno albo prawda.
 
O wyjątkowym charakterze twórczości Magdaleny Hajnosz decyduje niepowtarzalny i od razu rozpoznawalny głos artystyczny, który jest jak manifest czy plastyczny traktat o naturach. Nie przechodzi się obok niego obojętnie. Wyczuwa się drgania i wielowymiarowość. Tak rodzi się echo tej sztuki. Wymiar dodatkowy tworzą napięcia między liniami, barwami, strukturami, materiałami, na których artystka pracuje.
 
Magdalena Hajnosz, kreując sztukę, pozostaje sobą i jednocześnie reprezentuje naturę zbiorową.
/Agnieszka  Syska/
Źródło: Stan Rzeczywisty
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.