Dzisiaj jest: 24.10.2019, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Odwiedź piękny Sulejów - Świat na głowie w Sulejowie

Dodano: 4 lata temu Czytane: 3302

12 09 2015 - liczne atrakcje sportowe pod hasłem Trzymaj formę ponad normę, koncerty, konkursy i wystawy fotografii, a także VIP SPINNING czyli Sulejowskie Zenolianki z Gwiazdami...

Odwiedź piękny Sulejów - Świat na głowie w Sulejowie

Odwiedź piękny Sulejów


Sulejów nad Pilicą to jedno z najpiękniejszych miejsc Polski centralnej w województwie łódzkim. Historia miasta sięga XII wieku gdzie rozwój grodu był związany z opactwem cysterskim. Prawa miejskie miasto uzyskało w połowie XIII wieku. Historia głosi, że w czerwcu 1410 r. w murach opactwa zatrzymał się Władysław Jagiełło wraz ze swoim wojskiem, w drodze na Grunwald.

Odwiedź piękny Sulejów - Świat na głowie w Sulejowie
 

Nowy burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski i jego zastępca Dorota Jankowska znają doskonale wartość tego miejsca. Pielęgnując historię i tradycję, rozwijają gospodarkę poprzez wprowadzanie nowych technologii ułatwiających życie mieszkańcom. Priorytetem tych działań jest przede wszystkim zachowanie naturalnego środowiska poprzez kształtowanie i promowanie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Jedną z form promocji jest organizacja imprezy rozrywkowo-kulturalnej pt. ”Świat na głowie w Sulejowie” , która odbędzie się 12 września br. z udziałem znanych aktorów polskiej sceny teatralnej i filmowej, m.in. Olgi Borys, Sylwii Wysockiej, Ewy Pacuły, Elżbiety Jędrzejewskiej, Doroty Głowackiej-Lesień, Ewy Bujnowicz-Zelt, Wojciecha Majchrzaka, Jana Monczki, Jarosława Jakimowicza, Mirosława Jękota, Bartosza Żukowskiego, mających poczucie solidarności wobec nagannych praktyk zatruwających środowisko naturalne.

Oprócz licznych atrakcji sportowych pod hasłem „Trzymaj formę ponad normę” koncertów, konkursów i wystaw fotograficznych będzie miał miejsce VIP SPINNING czyli „Sulejowskie Zenolianki z Gwiazdami”/ „zenolianki” od patrona wędkarzy św. Zenona z Werony/z udziałem Gwiazd. Event zakończy pokaz mody sportowo-jesiennej na dziedzińcu hotelu „Podklasztorze”, gdzie aktorzy pokażą najnowsze kolekcje znanych projektantów.
 

Całość uświetni pokaz baniek mydlanych w doskonałej oprawie muzyczno-świetlnej.

 

Sulejów to miejsce dla amatorów sportów wodnych, pieszych wycieczek, ludzi ceniących ciszę i spokój.
 

Miasto posiada dużą bazę turystyczną – noclegową licznych ośrodków wypoczynkowych oraz wyjątkowy hotel „Podklasztorze” z duchem historii w tle, mieszczący się byłym opactwie cystersów.

Patronat Medialny Art Imperium 

Foto: Tomasz Lenarczyk - spływ kajakowy
Foto: Tomasz Lenarczyk - spływ kajakowy
 

Hotel Podklasztorze jest unikalnym obiektem w skali światowej. Zabudowania hotelowe stanowią bowiem część dawnego XII-wiecznego Opactwa Cystersów. Goście Hotelu mogą skorzystać m.in. z basenu, spa, sauny oraz licznych atrakcji plenerowych. Aktualnie w obiekcie wyremontowano już większość pokoi hotelowych. Na przełomie roku zmodernizowana zostanie recepcja i restauracja, a sam obiekt przystąpi do prestiżowej sieci hotelowe BEST WESTERN PLUS. Planowane są dalsze inwestycje.
 

Nie można przegapić takiej okazji i nie odwiedzić tego miejsca a przy okazji nie skosztowawszy ekologicznych produktów z cysterskiej wędzarni.

Foto: Tomasz Lenarczyk Podklasztorze część hotelowa.

Foto: Tomasz Lenarczyk Podklasztorze część hotelowa.

Źródło: Makana ART & BUSINESS
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.