Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

​MIRKO z Tour de Pologne do Galerii Krzeszowickiego Pałacu Vauxhall

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1611

8.08.2015r. zwycięzca Tour de Pologne otrzyma w nagrodę rzeźbę uznanego włoskiego artysty Mirko Dematte. Następnego dnia, tj. 9.08. odbędzie się jednodniowa ekspozycja jego sztuki w Galerii Vauxhall.

​MIRKO z Tour de Pologne do Galerii Krzeszowickiego Pałacu Vauxhall

MIRKO z Tour de Pologne do Galerii Krzeszowickiego Pałacu Vauxhall


Mirko Dematte - Tour de Pologne8 sierpnia 2015r. zwycięzca Tour de Pologne otrzyma w nagrodę rzeźbę uznanego włoskiego artysty Mirko Dematte. Następnego dnia, tj. 9 sierpnia. odbędzie się specjalna jednodniowa ekspozycja jego sztuki w Galerii Vauxhall w Pałacu w Krzeszowicach. Wydarzenie uświetni recital Moniki Gębali i Janusza Blecharza

To będzie kolejny przystank na artystycznej drodze Mirko Dematte, którą wytyczył włoskiemu artyście mecenas i promotor sztuki Zbigniew Janasik. Mirko swoją podróż rozpoczął w ubiegłym roku w Galerii Qauntum w Warszawie. W tym roku prezentował się już m.in. w Galerii Profile w Gdyni, na INO ART w Inowrocławiu, a ostatnio wraz z polskim abstrakcjonistą Krzysztofem Rapsą, również promowanym przez Zbigniewa Janasika, w Galerii Villi Orłowo.

Mirko Dematte to twórca, który eksperymentuje z materiałami ekologicznymi, które są podstawą jego obrazów, rzeźb i instalacji. Swoje prace pokazywał w wielu galeriach we Włoszech, USA, Austrii, a ostatnio w Polsce.

W 2011 r. swoje obrazy i rzeźby wystawiał na Biennale Weneckim - wystawa zamiejscowa w Mediolanie.

W 2009 roku zwycięzca Giro d'Italia otrzymał w nagrodę rzeźbę Mirko, a w tym roku jego rzeźba będzie nagrodą dla zwycięzcy Tour de Pologne.
 
Mirko Dematte - Vauxall w Pałacu w Krzeszowicach
Mirko Dematte - Vauxall w Pałacu w Krzeszowicach

Pałac Vauxhall to najstarszy i jeden z najcenniejszych zabytków w Krzeszowicach wpisany do rejestru Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie. Wybudowany był w latach 1783–1786 według projektu nadwornego architekta Szczepana Humberta na polecenie księżnej Izabeli Lubomirskiej jako dom zdrojowy z salami zabaw. Obecnie mieści się w nim galeria wystawiennicza oraz siedziba Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. (źródło: Wikipedia)

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach - Galeria w Palacu VAUXHALL
ul. dr J. Walkowskiego 1, Krzeszowice


Dematte & Rapsa – malarstwo, rzeźba i instalacje w Villi Orłowo
INO-ART – międzynarodowy plener artystyczny i wystawa
Dematte & Rapsa - wystawa w Villi Orłowo
INO-ART wystawa z okazji Dni Inowrocławia
Mirko Dematte - wystawa w Gdyni 
Mirko Dematte w Galerii Quantum 
Mirko w Warszawie - Mirko Dematte w Galerii Quantum

Patronat Medialny Art Imperium 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.