Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - wystawa w Restauracji Portugale

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1355

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - Restauracja Portugale, ul. Merliniego 2 A, Warszawa. Wystawa czynna od 29 lipca do 15 września 2015 r.

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - wystawa w Restauracji Portugale

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - wystawa w Restauracji Portucale

Firma Atlantica wina portugalskie w RESTAURACJI PORTUCALE oraz ZBYLUT GALERIA zapraszają:
ul. Merliniego 2 A, Warszawa
Wystawa czynna od 29 lipca do 15 września 2015 r.
Kurator wystawy: Krystyna Zbylut

To kolejna wystawa zorganizowana w ramach cyklu Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele poprzednio eksponowana w gmachu Krajowej Izby Gospodarczej w ramach V Saloniku Artystycznego Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej. 

Oprócz malarstwa Krzysztofa Wojtarowicz zaprezentowane będą:

grafika: Janusz Golik
rzeźba: Piotr Rzeczkowski 
malarstwo: Maria Albin, Andrzej Albin, Marian Danielewicz, Jerzy Boberski, Anna Sobol, Krystyna Rudzka Przygoda, Grzegorz Ratajczyk, Janusz Lewandowski, Piotr Jakubczak, Janusz Dziurawiec.
 

Krzysztof Wojtarowicz

Urodził się w 1957 r. zmarł nagle w 2004 r.

Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskując dyplom 1981 r. w pracowni prof. Stefana Gierowskiego.

Artysta ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. In. : Warszawie (Galeria TEST), Amsterdamie (Galeria Dijkstra), Asyżu (Galeria „Le Loggie”), Amsterdamie (Galeria OZ).Organizował wiele wystaw malarstwa współpracując z artystami z Holandii, Włoch i Francji. Uczestniczył w ponad 20 wystawach zbiorowych.

W jego malarstwie efektowne zestawienie postaci, przedmiotów i kształtów nie jest prostym odniesieniem do rzeczywistości. Realistycznie namalowane fragmenty istnieją w fantazyjnym świecie, stworzonym przez artystę, porządkują, bowiem bogaty w niespokojne zestawienie faktury i kolorystyczne bogactwo drugi plan. Wojtarowicz sięgając po inspiracje z różnych źródeł w intrygujący sposób wykorzystuje ich symboliczny potencjał i walory estetyczne, budując w ten sposób bardzo dojrzałą interpretację plastyczną rzeczywistości. Jego obrazy, tylko pozornie realistyczne, funkcjonują w umownej, tajemniczej przestrzeni stworzonej przez artystę, wibrującej bogactwem barw i nieoczekiwanych skojarzeń. Każdy z jego obrazów jest zamkniętym, odrębnym światem ogromnie sugestywnym poprzez bogactwo inspiracji, atrakcyjnej formy i wyrafinowanej kolorystyki, które powodują, że obrazy te sprawiają wrażenie klarownych zrozumiałych. Wojtarowicz ukazując w swoich obrazach wytrawiane z naturalnego kontekstu postaci, zawieszone w czasie i przestrzeni, przekracza próg realistycznego obrazowania.

Źródło: Zbigniew Pindor - krytyk sztuki

Partnerzy: LOOK EVENTS, ZBYLUT GALERIA, The Burlington School of English - London - England, SMOOTH MEDIA
Patronat medialny: Art Imperium, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Luxury&Style Magazine
Sponsorzy: Mon Credo, Portugalia Gourmet


Krzysztof Wojtarowicz - wystawa Klubu Integracji Europejskiej
Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - wystawa Klubu Integracji Europejskiej
Patronat Medialny Art Imperium 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.