Dzisiaj jest: 18.10.2018, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

3×MALARSTWO - Mariusz GOŚCIŃSKI, Ryszard MIŁEK oraz Jerzy TREIT

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1918

21 lipca (wtorek) 2015 roku o g. 18.00 w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy pt. 3×MALARSTWO - Mariusza GOŚCIŃSKIEGO, Ryszarda MIŁKA oraz Jerzego TREITA. Wystawa czynna do końca sierpnia.

3×MALARSTWO - Mariusz GOŚCIŃSKI, Ryszard MIŁEK oraz Jerzy TREIT

3×MALARSTWO - Mariusz GOŚCIŃSKI, Ryszard MIŁEK oraz Jerzy TREIT


21 lipca (wtorek) 2015 roku o godzinie 18.00 w Restauracji "Ratuszowa" w Nowym Sączu odbędzie się wernisaż wystawy pt. 3×MALARSTWO prezentującej abstrakcyjne światy Mariusza GOŚCIŃSKIEGO, Ryszarda MIŁKA oraz Jerzego TREITA.

3×MALARSTWO
Restauracji „Ratuszowa” 
Ul. Rynek 1, Nowy Sącz
Wystawa czynna do końca sierpnia.

3 x Malarstwo - Mariusz GOŚCIŃSKI, Ryszard MIŁEK oraz Jerzy TREIT


Jerzy Treit

Uczęszczał do PLSP w Zakopanem. W 1991 roku podjął studia z historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie założył GALERIĘ 1, w której wystawiali tacy artyści jak: T. Kulisiewicz, S. Rodziński, R. Olbiński, czy przyjaciel Picassa – Nejad. 
W 1992 roku wyjechał do Paryża na stypendium artystyczne, ufundowane przez amerykańską Fundację Evy Aeppli. Poznał tam między innymi Evę Aeppli – szwajcarską malarkę i rzeźbiarkę, znanego nowego-realistę Daniela Spoerri oraz Jeana Ivesa Mock’a – krytyka sztuki związanego z Centrum Pompidou w Paryżu. Od Evy Aeppli otrzymał pracownię w centrum  miasta i wziął udział w licznych wydarzeniach artystycznych. Założył kultową Galerię na Prowincji, działającą w Pcimiu, gdzie wystawiali tacy artyści jak profesor ASP w Krakowie Jacek Sroka i znany kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę komputerową i rzeźbę.  Jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów  Polskich.  Projektuje przedmioty sztuki użytkowej i czerpie swój autorski  papier. Blogger, felietonista i poeta. Swoje teksty publikuje m.in. na łamach internetowych Twoich  Wiadomości. Jego prace znajdują się w  kolekcjach prywatnych na całym świecie: we  Francji,  Niemczech, Turcji, Belgii, Szwajcarii, USA i w Polsce. Od 2012 roku jest członkiem interdyscyplinarnej  grupy artystycznej Młodzi Sztuką, działającej przy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Warszawski. Od 2013 roku jest objęty Patronatem Artystycznym/Medialnym – Artistic Guarantee of  Art Imperium. W marcu 2013 roku, pod Patronatem Art Imperium i we współpracy z Wydawnictwem  POECIPOLSCY.PL, opublikował swoją pierwszą książkę  pt.  „Zapach cynamonu w pomarańczowej farbie” – autorskie refleksje ilustrowane własnymi obrazami i rysunkami, której premiera odbyła się podczas wernisażu wystawy malarstwa.
 

Mariusz Gościński

Chirurg mieszkający od 20 lat w Norwegii, którego pasją jest malarstwo i muzyka. Inspirowany impresjonizmem, ekspresjonizmem, symbolizmem i kubizmem analitycznym maluje od blisko trzydziestu lat. Początkowo prace były olejne na płótnie, obecnie większość prac to akryl na płycie i płótnie. 
Prace jego prezentowane były na wystawach w Norwegii. Nie jest związany z żadną grupą artystyczną,  ale  ostatnio utrzymuje bliski kontakt z Ryszardem Miłkiem i Jerzym Treitem.
 

Ryszard Miłek

Zrealizował ponad 80 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 130 wystawach zbiorowych  w  Polsce, Europie i USA. Był wiceprezesem i sekretarzem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.  Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Honorowym Członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Pastelistów NY.

Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in.: 
-  I Nagroda Biennale Pasteli 1996,  
-  Honorowa Nagroda im. Jerzego  Madeyskiego  na  IV Międzynarodowym Biennale Pasteli 2008,
-  „Złota Rama” Krakowskiego Okręgu ZPAP 2010,
-  Wyróżnienie Ministra Kultury i Sztuki za promocję sztuki za granicą,
-  I Nagroda na V Międzynarodowym Biennale Pasteli 2010,
-  Nagroda Miasta Saint-Aulaye na Międzynarodowym Biennale Pasteli we Francji, 2012,
-  II Nagroda na Światowym Biennale Sztuki w Londynie, 2013,
-  III Nagroda na Międzynarodowym Biennale Sztuki w Chianciano, 2013,
-  Specjalne Wyróżnienie Jury za „Mistrzostwo” na Światowym Biennale Sztuki w Londynie, 2015.

 

Kobieta i Chaos - Jerzy Treit w Galerii SCHODY - Art Imperium
Zapach cynamonu w pomarańczowej farbie - Jerzy Treit
O malarstwie Jerzego Treita – Arkadiusz Zakęs – dramaturg, pisarz
Elle - anatomia malarstwa - Jerzy Treit - art exhibition - video
Jerzy Treit - wernisaz wystawy akwarel i wieczor literacki - St. Praga, Warszawa - video

Patronat Medialny Art Imperium 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.