Dzisiaj jest: 14.7.2020, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Mark Shepherd – moc pozytywnej energii i swingu

Dodano: 5 lat temu Czytane: 5210

Mark Shepherd - muzyk, kompozytor i tekściarz, tworzący i występujący od ponad 30 lat. Zaczynał w północnej Anglii, a gdy przyjechał do Polski zafasycynowany został angazując się w życie jazzowe...

Mark Shepherd – moc pozytywnej energii i swingu

Mark Shepherd – moc pozytywnej energii i swingu


Mark ShepherdMark Shepherd jako muzyk, kompozytor i tekściarz, rozpoczął swoją sceniczną przygodę ponad 30 lat temu w północnej Anglii. Oczarowany nutą swingu i ekspresją jazzu, stał się wiernym miłośnikiem tego gatunku muzyki, a trąbka jest jego wiernym kompanem i przyjacielem. Muzyka to dla niego część jego samego. To powiew ciepłego wiatru i uśmiech szczęśliwych ludzi. Inspiracje czerpie jak większość artystów z życiowych doświadczeń i przeżyć oraz wewnętrznej energii i są one wyczuwalne w jego głosie, muzyce i tekstach.

On nie tylko w cudowny sposób bawi i cieszy się dźwiękami, ale tą radością płynącą z muzyki oraz z jego serca zaraża dosłownie wszystkich. – Magda Woźniak Art Imperium

W trakcie swojego barwnego życia występował zarówno w klubach Europy zachodniej: Londyn, Paryż, Zurich, Rzym, Neapol, Amsterdam, Fuerteventura, Edinburgh, Manchester, Oldensaal. Jak i w ojczyźnie jazzu - USA: Nowy Jork, Boston, Cape Cod. W Anglii grał między innymi z: Digby Fairweather, Mellow Harmony, Martyn Bennett, James Evans, Johnny Boston, Mike Kemp, Monty Sunshine, Alan Barnes, Phil Mason, Pat Halcock, Tom 'Spats' Langham, Tommy Burton, The Gents of Jazz,  Jeremy Huggett's Band of Gold, Salon Rouge, the New Constellation Jazzmen.
 


Do Polski przyjechał 7 lat temu. Entuzjazm i otwartość Polaków oraz wybitny poziom polskich muzyków sprawiły, że postanowił tu pozostać, grać, śpiewać i komponować. W Polsce grał już między innymi z: Januszem Muniakem, Wojtkiem Karolakiem, Mieczysławem Mazurem, Andrzejem Snajper’ Jastrzębskim, Stanisławem Soyką, Bogdanem Hołownią, Karolem White, Pawłem Kaczmarczykiem, Dymitrem Markiewiczem i Wojciechem Kamińskim.

Mark Shepherd

Założył Mark Shepherd Swing Quartet (Mark Shepherd - wokal, trąbka, puzon| Wojtek Zalewski – kontrabas | Tomasz Wielechowski – piano | Krzysztof Kwiatkowski – perkusja). Występują również z Joanną Morea (wokal, flet, saksofon). Od lat grają na wielkich i kameralnych scenach tj.: Piwnica pod Harendą, Sala Kongresowa, Swing Club Praga, Stodoła, Tygmont, Cafe Blu w Radissonie, Klub Nova Maska, Cafe Skene, Klub Rampa, Cafe W Operach Absurdu, Cafe Alternatywa, Klub Matrix, Club Mała i Czarna, Mandala, Jazzownia Liberalna, Katowicki klub Old Timers, Krakowski Klubie u Muniaka, Jazz Camping Kalatówki, festiwal w Szczytnie. Biorą udział również w projektach muzyczno-tanecznych jak np. Zakochaj się w Swingu nad Wisłą / Cud nad Wisłą czy Warsaw Lindy Hop Exchange.

Mark Shepherd

Shepherd od kilku lat wspiera działania Muzeum Jazzu w Warszawie. Już niemal tradycyjnie występuje pod jego banderą m.in. podczas Święta Muzyki z Muzeum Jazzu i w Noc Muzeów np. w Państwowym Muzeum Etnograficznym oraz Domu Artysty Plastyka (2012r.), Muzeum Historyczne Starego Miasta w Warszawie (2013 r.) czy w Arkadach Kubickiego, na Zamku Królewskim w Warszawie (2014 r.).

Mark Shepherd

Obecnie pracuje nad autorską płytą. Przygotowuje też nowe aranżacje, znanych utworów.

Mark jest osobą bardzo serdeczną. Ceni sobie przyjaźń ponad wszystko. Dba o innych i jest bardzo skromny. Nie zabiega o rozgłos, a na pewno na niego zasługuje. Uwielbia grać dla swingowych tancerzy i oni też bardzo chętnie go zapraszają. Nigdy nie odmawia pomocy, nie przywiązuje wagi do rzeczy materialnych. Ma zaufanie do ludzi. – Monika Pastuszak/ fotograf

Mark Shepherd

Mark Shepherd

Fotografie: Monika Pastuszak http://monicaphotoproject.com/

Źródła:
http://www.markshepherd.eu/
http://www.muzeumjazzu.pl/
http://www.moreashepherd.twoj-impresariat.pl/
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.