Dzisiaj jest: 27.3.2019, imieniny: Ernesta, Jana, Marka

WIA expo - włoska sztuka w Galerii DAP

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1596

25 czerwca 2015 r. w galerii DAP w Warszawie odbył się wernisaż wystawy WIA expo. Ekspozycja prezentuje swego rodzaju przegląd włoskiej sztuki nowoczesnej.

WIA expo - włoska sztuka w Galerii DAP

WIA expo - włoska sztuka w Galerii DAP


25 czerwca 2015 r. w galerii DAP w Warszawie odbył się wernisaż wystawy  WIA expo. Ekspozycja prezentuje swego rodzaju przegląd włoskiej sztuki nowoczesnej. Do Domu Plastyka przy Okręgu Warszawskim Związku Artystów Plastyków bardzo licznie przybyła publiczność z różnych środowisk. Zaprezentowano różnorodne prace, zarówno pod kątem stylistyki jak i mediów, trzydziestu dwóch włoskich artystów i jednego Polaka.

WIA expo

Valentina Setta reprezentująca Ambasadę Włoską i Instytut Kultury Włoskiej rozpoczęła oficjalną część wernisażu przemówieniem o jedności i współpracy polsko-włoskiej, jej rozwoju i znaczeniu dla obu kultur. Pamela Cento, kurator wystawy przypomniała publiczności warszawskiej o jej pierwszych działaniach kuratorskich związanych z Galerią 13 Marka Sułka na Pradze. Z przyjemnością wróciła do miasta, które uważa za powstające w Europie jako nowe centrum kultury sztuki współczesnej, dynamicznie rozwijającego się i skupiającego w sobie jedne z najważniejszych działań artystycznych w Europie Wschodniej. Zaprezentowała  gościom galerii licznie przybyłych artystów Wia expo, którzy przyjechali z różnych stron świata m.in.: Krzysztofa Bednarskiego, uznanego we Włoszech i w Polsce warszawskiego artystę, Marco Angeliniego, który po raz kolejny wziął udział w wystawie w Stolicy, pokazując nam nowy cykl obrazów w nowoczesnej formie nad którymi pracuje od kilku lat, Tanię Welz z tkaninami nawiązującymi do twórczości Anselma Kiffera, JD Doria z mistycznymi abstrakcjami, Bee Elemiah z brakiem perspektywy w malarstwie, Giovanniego de Michele z malarstwem nieformalnym, Francesco Olivieri Rositę Delfino. Krzysztof Bednarski przedstawił krótką historię związaną z powstaniem jego wideo pt. SUOLE  NEOPOLITANE 2009 r.

WIA expo

WARSAW INTERNATIONAL ART EXPO | malarstwo, fotografia, video, rzeźba, instalacja

23.06 - 07.07.2015 r. | Galeria DAP
Dom Artysty Plastyka Warszawa, Mazowiecka 11A
Wstęp bezpłatny.
 
Dyrektor Artystyczny: Pamela Cento
Koordynator wystawy oraz Biuro Prasowe: Jan Kozaczuk
Patronat honorowy: Włoski Instytut Kultury w Warszawie
Patronat medialny: Artinfo.pl, Stolica, Art. Imperium,Format.
Wsparcie techniczne: Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych

Więcej zdjęć - Pinterest Art Imperium

WARSAW INTERNATIONAL ART EXPO
Patronat Medialny Art Imperium 

WIA expo

Jan Kozaczuk

WIA expo

wia wxpo

WIA expo

WIA expo

WIA expo

WIA expo

Wia expo

WIA expo

WIA expo

Wia expo

WIA expo

WIA expo

WIA expo

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.