Dzisiaj jest: 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Dematte & Rapsa – malarstwo, rzeźba i instalacje w Villi Orłowo

Dodano: 3 lata temu Czytane: 1574

12 czerwca 2015 r. w Villi Orłowo odbył się wernisaż wystawy malarstwa, rzeźby i instalacji włosko-polskiego duetu artystów Mirko Dematte i Krzysztofa Rapsy. Wystawa czynna do 12 lipca 2015 r.

Dematte & Rapsa – malarstwo, rzeźba i instalacje w Villi Orłowo

Dematte & Rapsa – malarstwo, rzeźba i instalacje w Villi Orłowo


12 czerwca 2015 r. w Villi Orłowo odbył się wernisaż wystawy malarstwa, rzeźby i instalacji włosko-polskiego duetu artystów Mirko Dematte i Krzysztofa Rapsy.

Mirko Dematte to artysta poruszający się wśród różnorodnych form i sposobów wyrazu. Istotną rolę w życiu społecznym dla artysty odgrywa ekologia dlatego zarówno w obrazy, instalacje i  rzeźby często wpisuje elementy recyclingu – w całości lub we fragmentach stosuje przedmioty użytku codziennego. Eksperymentując z różnymi mediami w swojej twórczości przede wszystkim używa tworzyw naturalnych t.j.: papier, drewno, metal i ekologiczne drewno.

Krzysztof Rapsa koncentruje się na malarstwie. W jego abstrakcjach równie istotną rolę odgrywa kolor, operowanie światłem i struktura. Jak pisał poznański poeta i dziennikarz Krzysztof Styszyński, Rapsa w poszukiwaniu własnej drogi artystycznej kieruje swój wysiłek na spontaniczne, intuicyjne wyrażanie własnych treści wewnętrznych z przesunięciem na drugi plan mimetycznego widzenia świata.
 

Dematte & Rapsa

Villa Orłowo, Orłowo 54, Inowrocław
Wystawa czynna do 12 lipca 2015 r.

Kurator wystawy: Zbigniew Janasik
 

Honorowy Patronat nad wystawą objęły Miasto Inowrocław oraz Gmina Inowrocław.

 

Patroni Medialni:

Art Imperium, Biznes z Klasą, Najlepsze z Życia Pangea Magazine, Smooth Media

Dematte i Rapsa

Dematte i Rapsa

Dematte & Rapsa

Dematte Rapsa  Mirko Dematte

Dematte Rapsa

Flavio - Dematte  Krzysztof Rapsa

Dematte Rapsa  Dematte Rapsa

Dematte i Rapsa

Dematte i Rapsa  Dematte i Rapsa

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.