Dzisiaj jest: 22.3.2019, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - wystawa Klubu Integracji Europejskiej

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1507

V Salonik Artystyczny w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej - wystawa malarstwa pt. Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele. Wernisaż 15.06.2015 r. o godz. 19:00

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - wystawa Klubu Integracji Europejskiej

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - V Salonik Artystyczny w ramach Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej


To kolejna wystawa zorganizowana przez Klub Integracji Europejskiej w gmachu Krajowej Izby Gospodarczej. Obrazy Krzysztofa Wojtarowicza już się pojawiały na poprzednich wystawach organizowanych przez klub, teraz to jego malarstwo będzie głównym bohaterem wystawy, ale swoje prace zaprezentują również przyjaciele zmarłego jedenaście lat temu artysty. 
 

Krzysztof Wojtarowicz

Urodził się w 1957 r. zmarł nagle w 2004 r.

Studiował na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych uzyskując dyplom 1981 r. w pracowni prof. Stefana Gierowskiego.

Artysta ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych w kraju i za granicą m. In. : Warszawie (Galeria TEST), Amsterdamie (Galeria Dijkstra), Asyżu (Galeria „Le Loggie”), Amsterdamie (Galeria OZ).Organizował wiele wystaw malarstwa współpracując z artystami z Holandii, Włoch i Francji. Uczestniczył w ponad 20 wystawach zbiorowych.

W jego malarstwie efektowne zestawienie postaci, przedmiotów i kształtów nie jest prostym odniesieniem do rzeczywistości. Realistycznie namalowane fragmenty istnieją w fantazyjnym świecie, stworzonym przez artystę, porządkują, bowiem bogaty w niespokojne zestawienie faktury i kolorystyczne bogactwo drugi plan. Wojtarowicz sięgając po inspiracje z różnych źródeł w intrygujący sposób wykorzystuje ich symboliczny potencjał i walory estetyczne, budując w ten sposób bardzo dojrzałą interpretację plastyczną rzeczywistości. Jego obrazy, tylko pozornie realistyczne, funkcjonują w umownej, tajemniczej przestrzeni stworzonej przez artystę, wibrującej bogactwem barw i nieoczekiwanych skojarzeń. Każdy z jego obrazów jest zamkniętym, odrębnym światem ogromnie sugestywnym poprzez bogactwo inspiracji, atrakcyjnej formy i wyrafinowanej kolorystyki, które powodują, że obrazy te sprawiają wrażenie klarownych zrozumiałych. Wojtarowicz ukazując w swoich obrazach wytrawiane z naturalnego kontekstu postaci, zawieszone w czasie i przestrzeni, przekracza próg realistycznego obrazowania.

Źródło: Zbigniew Pindor - krytyk sztuki

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele - wystawa malarstwa

Krzysztof Wojtarowicz i przyjaciele
Wernisaż: poniedziałek - 15 czerwca, godz. 19.00
Gmach Krajowej Izby Gospodarczej, ul. Trębacka 4

Patronat Medialny Art Imperium 
Źródło: Klub Integracji Europejskiej
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.