Dzisiaj jest: 24.3.2019, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Dematte & Rapsa - wystawa w Villi Orłowo

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1928

Dematte & Rapsa - wystawa w Villi Orłowo. Wernisaż wystawy: 12 czerwca 2015 r. godz. 19:00. Wystawa czynna do 12 lipca 2015 r.

Dematte & Rapsa - wystawa w Villi Orłowo

Dematte & Rapsa - wystawa w Villi Orłowo

Włosko-polski duet artystów Mirko Dematte i Krzysztofa Rapsę połączyło między innymi uczestnictwo w Expo Milano 2015 gdzie obaj, choć na niezależnych wystawach, eksponowali swoje prace. Artystów wiąże również osoba kuratora wystawy – Zbigniew Janasik promotor artystyczny, mecenas sztuki i kolekcjoner od lat patronuje ich, dotychczas osobnym, ekspozycjom.

Mirko Dematte swoją podróż artystyczną po Polsce rozpoczął w ubiegłym roku od Warszawskiej Galerii Quantum. Po ekspozycji w Koszalinie oraz w Gdyni przyjedzie w czerwcu do Inowrocławia. Tu najpierw weźmie udział w międzynarodowym plenerze artystycznym, a 12.06, wraz z Krzysztofem Rapsą, otworzy wystawę w Villi Orłowo. Artyści zaprezentują malarstwo, rzeźby oraz kolaże.

Dla Krzysztofa Rapsy Villa Orłowo to przystanek w podróży artystycznej po świecie. Od lat jego obrazy krążą od Seulu po Mediolan gdzie w tym roku jego wystawa otworzyła Expo Milano, a jedna z prac zdobyła Grand Prix Publiczności w Galerii Hernandez.
 

Dematte & Rapsa - wystawa w Domu Aukcyjnym Villa Orłowo

Wernisaż wystawy: 12 czerwca 2015 r. godz. 19:00

Wystawa czynna do 12 lipca 2015 r.

Kurator wystawy: Zbigniew Janasik
http://da-vo.com
 

Honorowy Patronat nad wystawą objęły Miasto Inowrocław oraz Gmina Inowrocław.

Patroni Medialni:

Art Imperium, Biznes z Klasą, Najlepsze z Życia Pangea Magazine, Smooth Media
 

Mirko Dematte (1975 r.)

Mirko DematteMieszka we Włoszech w okolicach Triestu, w Pergine Valsunga. Maluje obrazy, rzeźbi, tworzy instalacje, bierze udział w akcjach twórczych. Sztuka kolażu mocno akcentowana przez twórców ostatniego stulecia w pracach Mirko Dematte nabiera nowych cech i pokazuje różne możliwości artystycznej ekspresji.

Zwycięzca Giro d'Italia 2009 w nagrodę otrzymał rzeźbę Mirko Dematte.

W 2011 roku był uczestnikiem Biennale Weneckiego - wystawa zamiejscowa w Mediolanie.
W 2012 roku jego rzeźba wystawiona była na Targach Expo w Mediolanie.
Artysta prezentował swoje prace w wielu galeriach we Włoszech, USA i Austrii. Od 2014 roku trwa jego artystyczna podróż po Polsce.

 

Krzysztof Rapsa (1959 r.)

Krzysztof Rapsa

ieszka  i  tworzy  w  Koszalinie. Jego malarstwo  to świat  artystycznych  fantazji,  różnorakich   skojarzeń.  Artystyczna   przygoda  z   kolorem prowadzi go  przez szereg wystaw w kraju i za granicą. W  Seulu  został  okrzyknięty “poetą koloru”, a  najbardziej  znaczące  czasopisma  i magazyny o sztuce zamieściły entuzjastyczne opinie i recenzje zaliczając go do wybitnych  abstrakcjonistów świata. Wystawa  Rapsy w  Galerii Jang Eun Sun jak i kolejne prezentacje w Seulu spowodo-wały, że stał się on najbardziej znanym współcześnie  tworzącym  polskim  malarzem w Korei Płd.  W 2012  roku  w  Seulu  otrzymał  światowe  wyróżnienie - jako jedyny zagraniczny artysta został zaproszony  na Festiwal  Sztuki Koreańskiej.

Otrzymał  szereg  nagród  i  wyróżnień   m.in.  nagrodę   Centralnego  Muzeum Morskiego w Gdańsku w Europejskim  Konkursie Malarstwa “Barwy morza”, nagrodę  Era -Art na VI  Międzynarodowym  Biennale  Malarstwa  i  Tkaniny  Unikatowej w Gdyni, nagrodę Prezydenta  Miasta Koszalina „Artysta Roku”, w Mediolanie Gran Prix Publiczności, EXPO MILANO 2015- Galeria Hernandez. Twórczość  Krzysztofa Rapsy została  zaprezentowana  w  Teatrze Narodowym  w  Restauracji  Sun & Moon  podczas  Global  Cross  Culture  Exchange 2015 Poland – Korea w Seulu.

Od  kilku lat  trwa jego  artystyczna  podroż po  galeriach świata. W 2014  roku  swoją twórczość prezentował w Galerii Samsunga i Galerii Foret w Seulu, w Muzeum  w  Dageu  i  Muzeum  Mosan, w  Qatar Fine Arts Society w Doha w Katarze. Obrazy  Krzysztofa  Rapsy zaprezentowane w Saman Art Gallery  w  Rzymie zainspirowały wielu włoskich poetów  do napisania wierszy i do uczestnictwa w międzynarodowym projekcie „ Rapsodia”. To projekt  łączący malarstwo , poezję  i  muzykę,  gdzie poeci  z rożnych  krajów  świata  inspirowani  obrazami  polskiego  abstrakcjonisty  napisali wiersze. A  kompozytorzy z Włoch i  Polski muzykę do poezji inspirowanej obrazami polskiego  malarza. Zagraniczna  premiera  albumu  pt. "Rapsodia"  miała  miejsce 30 kwietnia  2015r.  w  Mediolanie  podczas indywidualnej  wystawy  Krzysztofa  Rapsy otwierającej EXPO – MILANO 2015 w Galerii Hernandez.

Jego twórczość zaprezentowana została w filmie Na szczęście jest sztuka  zrealizowanym  pod  patronatem  Muzeum  Narodowego  w  Gdańsku. Obrazy  Krzysztofa Rapsy  użyte  zostały przy realizacji produkcji filmowym i telewizyjnych, m.in . przez telewizję  koreańską TV KBS  czy przez liczne wydawnictwa.  Jest  autorem  okładek  wydawnictw  literackich. Jego prace znajdują się w  zbiorach  muzeów, galerii  sztuki współczesnej i kolekcji  prywatnych w kraju i zagranicą.

 

 

Źródło: Dom Aukcyjny Villa Orłowo
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.