Dzisiaj jest: 22.3.2019, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Wystawa Moni Worsztynowicz - TERRA INDIGENA

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1521

Wystawa Moni Worsztynowicz - TERRA INDIGENA - Żywa Galeria przy Artbistro, Stalowa 52, Warszawa. Wernisaż wystawy: 10 czerwca. Wystawa czynna do 1 lipca 2015 r.

Wystawa Moni Worsztynowicz  - TERRA INDIGENA

Wystawa Moni Worsztynowicz  - TERRA INDIGENA - Żywa Galeria przy Artbistro


Od 11 czerwca w Żywej Galerii przy Artbistro Stalowa52 będzie można oglądać niezwykłe prace Moniki Worsztynowicz stanowiące formę malarskich obiektów - spełniających jednocześnie rolę ochronnych totemów. Wystawa będzie nosiła tytuł "TERRA INDIGENA".
„Moje prace opowiadają o poszukiwaniu korzeni i tożsamości przez współczesnego człowieka. To alegoria podróży tropem zaginionych, zapomnianych i wypartych aspektów Dzikiej Duszy. To malarska opowieść o duchowej ścieżce, o sferze Jungowskiego „Cienia” - tajemniczym obszarze psychiki, który zamieszkują zapomniane części naszej osobowości. Tylko spotykając je twarzą w twarz jesteśmy w stanie w pełni stać się sobą.

Wystawa Moni Worsztynowicz - TERRA INDIGENA


Pojawia się labirynt - miejsce sacrum - przestrzeń transformująca osobowość... i są postaci z tajemnego Lasu...które strzegą doń wejścia. Postaci te są również przewodnikami i opiekunami, gdy się już na ścieżkę labiryntu/przemiany wkroczyło.
Powstały prace, które mają za zadanie chronić neofitę na jego drodze... owa Dzika Dusza, element naszej osobowości - jest zarówno katalizatorem przemiany ale też pełni rolę opiekuna, przewodnika i chroni nas w czasie transformacji, kiedy jesteśmy podatni na zranienie... i bezbronni, bo cała nasza uwaga jest skierowana do wewnątrz, tam gdzie proces przebiega.
Prezentowane prace spełniają rolę ochronnych totemów." - mówi autorka.

 

MONIKA WORSZTYNOWICZ

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom ( rok 2000 ) z malarstwa w pracowni prof. S.R.Kortyki, z grafiki artystycznej w pracowni prof. A. Basaja oraz z projektowania graficznego w pracowni prof. J. J. Aleksiuna. Stypendystka Edinburgh College of Art. Absolwentka studiów podyplomowych - „Terapia przez Sztukę” na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek Wrocławskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. 
Uprawiane dziedziny sztuki: malarstwo olejne, grafika artystyczna, ilustracja, ceramika artystyczna.

http://moniworsztynowicz.pl/

Otwarcie wystawy uświetni występ formacji muzycznej TAŃCE SNU. Zespół współpracował z Moniką Worsztynowicz, podczas realizacji klipu zatytułowanego "NATRES". Artystka użyczyła do niego swoich masek.
Efekty tej współpracy można oglądać tutaj: 

 

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 11 czerwca (czwartek) 2015
Start: 20:00
Miejsce: Żywa Galeria przy Artbistro Stalowa 52
Wystawa czynna do 01 lipca 2015
Kurator: Anna Schwenk

 

Organizatorzy:

Żywa Galeria | Kultura Za Free 
 

Patronaty: 

Art Imperium | Art Makers | Kulturaonline.pl 

Link do wydarzenia na facebooku: 
https://www.facebook.com/events/646439288789655/


Patronat Medialny Art Imperium 
Źródło: Kultura za Free
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.