Dzisiaj jest: 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

DOMINIK JASIŃSKI. HEDONIZM

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2258

Dominik Jasiński. Hedonizm - wystawa czynna od 11 czerwca do 11 lipca 2015. Galeria Dagma Art, ul. Puchały 4/1, Katowice.

DOMINIK JASIŃSKI. HEDONIZM

DOMINIK JASIŃSKI. HEDONIZM


Czy sztuka może być pretekstem do odpoczynku i relaksu? Tak, bo motywem przewodnim wystawy malarstwa Dominika Jasińskiego „Hedonizm” będzie przyjemność i radość życia. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających przez najbliższy miesiąc - już od 11 czerwca.
 
Definicja hedonizmu według starożytnych Greków to w skrócie branie z życia tego, co najlepsze, czerpanie radości z każdego dnia, zabieganie o własne szczęście. Ale hedonizm to również uczucie doznania przyjemności poprzez kontakt z pięknem. Tak pojmowana sztuka staje się pretekstem do odpoczynku, relaksu, chwili dla siebie. Galeria sztuki Dagma Art w trakcie wystawy malarstwa Dominika Jasińskiego podkreśla szczególny moment - uczucie przyjemności rodzące się podczas oglądania obrazów artysty.
 
Dominik Jasiński to jeden z czołowych i najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia.  To autor ponad 40 wystaw w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich lat zachwycił środowisko artystyczne, autorytety, zdobył uznanie krytyków, a liczba jego wiernych fanów stale się powiększa. Jasiński postanowił łączy warsztat grafika z doświadczeniami w obszarze rysunku, plakatu oraz ilustracji, kreśląc w ten sposób własny język ekspresji artystycznej. Malarstwo jest jednak jego pierwszą, niezastąpioną i niewyczerpaną pasją. Praca twórcza dla Dominika Jasińskiego to również czysta przyjemność.
Dominik Jasiński, Peaceful, 80 cm x 80 cm, olej na płótnie, 2015 r.
Dominik Jasiński, Peaceful, 80 cm x 80 cm, olej na płótnie, 2015 r.
 
W sztuce Dominika Jasińskiego można rozsmakować się tak jak w najlepszych gatunkach wina, czekolady, kawy. Wystawa Hedonizm to  pretekst, dla sprawienia sobie kolejnej przyjemności. „Otaczanie się sztuką to rodzaj luksusu. Posiadanie czasu na to, by kilka dłuższych chwil spędzić na wystawie doskonałego malarstwa, to również luksus” - mówi Monika Grudzień, menedżerka galerii. Wystawa Hedonizm nawiązuje do nurtu slow, zachęcając widzów do powolnego delektowania się dziełami sztuki. Podczas wystawy na każdego z gości będzie czekała kawa i coś słodkiego.
 
Wystawa odbywa się pod patronatem TVP Katowice, Radia Katowice, portali: Rynek i Sztuka, Life&More, Art Imperium, Why Art? oraz magazynu Lounge.
 

Dominik Jasiński. Hedonizm

Galeria Dagma Art
ul. Puchały 4/1, Katowice
Czas trwania wystawy: 11 czerwca - 11 lipca 2015.
Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 do 18:00.
Dominik Jasiński, F1, 60 cm x 120 cm, olej na płótnie, 2014 r.
Dominik Jasiński, F1, 60 cm x 120 cm, olej na płótnie, 2014 r. 

Dominik Jasiński, Thinking Of Summer, 60 x 120, olej na płótnie, 2014 r.
Dominik Jasiński, Thinking Of Summer, 60 x 120, olej na płótnie, 2014 r.

 

Jasiński & friends III - Dominik Jasiński o wystawie
Wystawa „Jasinski&friends II” przedłużona do końca lutego
Jasinski&friends II - już w grudniu!

Patronat Medialny Art Imperium 

Źródło: Dagma Art
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.