Dzisiaj jest: 25.3.2019, imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli

​CZTERY WYMIARY Barbary Bieleckiej-Woźniczko w Kielcach

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1202

CZTERY WYMIARY - wystawa malarstwa Barbary Bieleckiej-Woźniczko, maj – wrzesień 2015 - Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach.

​CZTERY WYMIARY Barbary Bieleckiej-Woźniczko w Kielcach

CZTERY WYMIARY

Wystawa malarstwa Barbary Bieleckiej-Woźniczko
maj – wrzesień 2015
Filharmonia Świętokrzyska, Kielce


„Cztery wymiary” wystawa malarstwa Barbary Bieleckiej-Woźniczko, na której artystka prezentuje prace z ostatnich kilku lat. Cykl abstrakcyjny Płaszczyzny - to pełne ekspresji rozgrywki fakturalne na płótnie, wpływ światła na powierzchnie gładkie i błyszczące oraz na głęboko poryte i porowate.

Obrazy inspirowane muzyką w abstrakcyjny sposób oddają emocje z niej zrodzone, jest to temat, który od lat interesuje malarkę. Taniec jest często również tematem obrazów. Kompozycje symboliczno-figuratywne (Zwiastowanie, Syn marnotrawny) wyrażają zamyślenie artystki nad kondycją człowieka, dotykają tematu ludzkiej egzystencji, jego  duchowości. W tym ukryty jest czwarty wymiar, jak i w myśli, w niewidocznej łączności z przodkami, we wspomnieniach wspomnień (obraz - Wspomnienie z przeszłości, Chaczkary malowane na jedwabiu dla uczczenia 100. rocznicy ludobójstwa Ormian. W kulturze ormiańskiej chaczkar to "kamień krzyżowy”).
Są również kompozycje nawiązujące do pejzażu, przyrody.

CZTERY WYMIARY Barbary Bieleckiej-Woźniczko

WOKÓŁ KOLBERGA - wystawa Grupy Twórczej „SYMFONIA” w Filharmonii 
Patronat Medialny Art Imperium 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.