Dzisiaj jest: 23.10.2018, imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Pokorna ingerencja w święty spokój sumienia Piotra Jakubczaka

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1880

Pokorna ingerencja w święty spokój sumienia - wystawa Piotra Jakubczaka, malarza z Tarnowa, która rozpocznie się wernisażem 27 kwietnia o godz. 19.00 w budynku Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Pokorna ingerencja w święty spokój sumienia Piotra Jakubczaka

Pokorna ingerencja w święty spokój sumienia Piotra Jakubczaka


„Pokorna ingerencja w święty spokój sumienia” - taki tytuł nosi wystawa prac Piotra Jakubczaka, cenionego „malarza z Tarnowa”, która rozpocznie się wernisażem 27 kwietnia o godz. 19.00 w budynku Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie. 

Piotr Jakubczak

Piotr Jakubczak, który w tym roku obchodził będzie 25-lecie pracy twórczej, urodził się w Hrubieszowie. Przygodę z malarstwem rozpoczął w Zamościu, czego konsekwencją były studia na ASP w Krakowie, gdzie szkolił się w pracowniach prof. Leszka Misiaka i prof. Zbigniewa Kuntza. W latach 90’ pełnił funkcję dyrektora BWA – Galerii Miejskiej w Tarnowie. Zanim nadszedł rok 2000, Piotr wyemigrował do Francji i tam spędził 10 kolejnych lat, tworząc jednocześnie i aktywnie biorąc udział w różnego rodzaju wydarzeniach artystycznych, m. in. wielu wystawach (Nicea, Montpellier, Narbonne). Uczestnicząc w międzynarodowym salonie malarskim KLUBU ARTYSTYCZNEGO C.I.B. w Nicei zdobył nagrodę „Najlepszy z najlepszych”. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i z granicami. Obecnie Piotr Jakubczak mieszka i tworzy w Polsce. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in. w Watykanie, Japonii oraz USA.  

„W obrazach Piotrach Jakubczaka ścierają się wszystkie żywioły. Z jednej strony ekstatyczny wręcz zachwyt, dopełniony radością i energią, oparty na wybijającym się na pierwszy plan dynamizmie, a z drugiej melancholia, głębokie przeżywanie nieuchwytności świata, płynnie przechodzące w tragizm bazujący na świadomość kruchości wszelkiej materii.” – fragment recenzji.

Wystawa, której partnerem jest Krajowa Izba Gospodarcza, została zorganizowana przez Klub Integracji Europejskiej oraz Galerię Sztuki Współczesnej Aperi. Podczas wernisażu przybyłych gości powita kurator wystawy, Krystyna Zbylut. Prowadzący spotkanie Krzysztof Skórzyński przybliży postać samego artysty, a ceniony polski artysta malarz Franciszek Maśluszczak wygłosi krótką prelekcję na temat twórczości Piotra Jakubczaka. Poniedziałkowy wieczór uświetni występ Jerzego Antoszkiewicza, który muzyką francuską przybliży klimat i nawiąże do czasów, które Piotr Jakubczak spędził, tworząc i mieszkając we Francji. Jako dodatkową atrakcję przewidziano loterię wizytówkową.

Oprócz zaproszonych gości, obecni będą przedstawiciele mediów, które objęły wernisaż i wystawę swoim patronatem,  a w szczególności:
Portal Kulturalny Art Imperium, Magazyn Ludzi Biznesu przedsiębiorcy@eu, SMOTH MEDIA, VLOGMAG.PL – telewizja internetowa oraz magazyn „Najlepsze z życia”. 


Patronat Medialny Art Imperium 
Źródło: Klub Integracji Europejskiej
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.