Dzisiaj jest: 24.10.2019, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Fest Asia - japońskie i chińskie klimaty

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1538

​Zapraszamy na Fest Asia, 25 i 26 kwietnia, przyjdźcie, Galeria Żoliborz, ul Broniewskiego 28, Warszawa.

Fest Asia - japońskie i chińskie klimaty

Fest Asia - japońskie i chińskie klimaty


Piękne, kolorowe, poskładane z niezwykłą starannością. Mowa oczywiście o sztuce składania papieru, czyli origami. Tradycja ta jest kultywowana w Japonii po dziś dzień. Do składania origami używany jest specjalny papier „washi“ o różnej grubości i fakturze. Składanie to nie tylko zabawa. Origami - uczy logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Istnieją tradycyjne formy, takie jak: żuraw – co jest symbolem zdrowia i pokoju. Na jego bazie tworzone są inne wzory, np: „łódka, wiatraczek”, „wąż”.

Japonia to również charakterystyczny styl rysowania. Charakterystyczne postacie – duże oczy, smukłe sylwetki. Manga jest respektowana  jako forma sztuki. Pierwotnie funkcjonowała w formie czarno-białej. Obecnie odnosi się do japońskich komiksów. Popularne mangi są adaptowane na filmy i seriale anime.

***

Fest AsiaWielki Mur Chiński – to jedna z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych budowali obronnych na świecie. Według najnowszych doniesień prasowych łączna długość budowli ma wynosić 8851,8 km. Mur wybudowano i modernizowano w celach obronnych, pełnił również rolę tzw. wczesnego ostrzegania (wieże sygnalizacyjne). Mur był również symbolem potęgi władzy. Obecnie dla turystów udostępniane są ocalałe i najlepiej zachowane fragmenty muru.

Terakotowa Armia i Klasztor Szaolin to kolejne najsłynniejsze zabytki. Chiny kojarzą się również z Jedwabnym Szlakiem - drogą handlową łącząca Chiny z Europą i Bliskim Wschodem oraz charakterystyczną piękną porcelaną. Na przestrzeni tysiącleci udoskonalano techniki produkcji porcelany, dodawano kolory, nowe wzory. W XVII wieku zaczęto chętnie eksportować porcelaną również do Europy. Była wówczas najcenniejszym prezentem, jaki można było dostać.

Wielbicieli porcelany, oraz wszystkich miłośników tamtejszej kultury zapraszamy oczywiście na Fest Asia, gdzie nie zabraknie pięknych tradycyjnych wyrobów z Azji. 25 i 26 kwietnia, Galeria Żoliborz, ul Broniewskiego 28, Warszawa.


Fest Asia - Songkran, sztuki walki i tańce azjatyckie
Festiwal - Fest Asia w Warszawie!

Patronat Medialny Art Imperium 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.