Dzisiaj jest: 24.10.2019, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Fest Asia - Songkran, sztuki walki i tańce azjatyckie

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2002

Różne radosne akcenty i atrakcje kultury azjatyckiej zobaczycie na Fest Asia, 25 i 26 kwietnia, przyjdźcie, Galeria Żoliborz, ul Broniewskiego 28, Warszawa.

Fest Asia - Songkran, sztuki walki i tańce azjatyckie
W kwietniu Nowy Rok świętują również mieszkańcy Tajlandii. Obchody Songkran związane są z hucznym festiwalem wodnym. Mieszkańcy oblewają się wodą na szczęście, na znak oczyszczenia z grzechów jaki popełnili w poprzednim roku. Zgodnie z tradycją woda ma moc „zmywania” złego losu. Songkran to również bardzo ważny czas dla rodziny. Najbliżsi spotykają się, aby wspólnie świętować. Uroczystości trwają zwykle 3 dni (od 13 do 15 kwietnia). 

Z okazji Nowego Roku wodą oblewają się również mieszkańcy Birmy, Kambodży (Thingyan) oraz Laosu. Na ulicach trwa radosna wodna bitwa. Do wody nieraz dodawane są farby, co sprawia, że ulice mienią się tysiącami różnych kolorów. 

Różne radosne akcenty i atrakcje kultury azjatyckiej zobaczycie na Fest Asia.

Fest Asia - Songkran, sztuki walki i tańce azjatyckiePrzychodząc na Fest Asia, poznacie wschodnie sztuki walki oraz tradycyjne tańce azjatyckie. 
Być może niektórzy już kojarzą - Muay Thai – popularną sztukę walki wywodząca się z Tajlandii. Tajski boks wyróżnia charakterystyczna technika walki - szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami. Podstawą stylu są również niskie okrężne kopnięcia, m. in. w udo. Równie popularną dyscypliną jest MMA – czyli współczesne mieszane sztuki walki. Oczywiście są również takie style jak: kobudo, jiu-jitsu, jujutsu, ken-jutsu. 

Warte uwagi są również tańce azjatyckie. Na przykład Apsara – piękny tradycyjny taniec Khmerów Kambodży - przepełniony określonymi symbolami. Tancerki ubrane w bardzo bogato zdobione stroje wykonują gesty rękoma i nogami, które mają ściśle określone znaczenie. Przez co tworzy się niezwykła opowieść.  Według legendy Apsary to bóstwa, które urodziły się z mlecznej piany w oceanie mleka. Balet królewski Kambodży został wpisany na listę UNESCO jako arcydzieło niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Aby jeszcze bardziej poznać kulturę Azji, zapraszamy na Fest Asia – 25 i 26 kwietnia, Galeria Żoliborz, ul Broniewskiego 28, Warszawa.
Wpiszcie sobie ten termin do kalendarza, żeby nie przegapić.Festiwal - Fest Asia w Warszawie!

Patronat Medialny Art Imperium 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.