Dzisiaj jest: 14.7.2020, imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Koncert Paolo Pandolfo w Warszawie

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1633

26 kwietnia 2015 r. w Audytorium Biblioteki Narodowej w Warszawie w ramach cyklu Anonse i echa MLAMD zagra wybitny wirtuoza violi da gamba, Paolo Pandolfo. Foto Bruno Garcia

Koncert Paolo Pandolfo w Warszawie

Koncert Paolo Pandolfo w Warszawie

26 kwietnia 2015 r. w Audytorium Biblioteki Narodowej w Warszawie w ramach cyklu Anonse i echa MLAMD zagra wybitny wirtuoza violi da gamba, Paolo Pandolfo.

 
Paolo Pandolfo jest wybitnym wirtuozem violi da gamba, koncertuje i występuje na całym świecie m.in. z takimi artystami jak Emma Kirkby, Rolf Lislevand, Rinaldo Alessandrini, Mitzi Meyerson, Jose Miguel Moreno. W latach 1982–1990 występował i nagrywał z Jordi Savallem i jego zespołem Hesperion XX. Od roku 1992 Pandolfo kieruje zespołem Labyrinto, który specjalizuje się w repertuarze consort music, a w 1990 r. został profesorem w Schola Cantorum Basiliensis.
 
Paolo Pandolfo uczestniczył w realizowanych na całym świecie nagraniach: radiowych i telewizyjnych, a także dla wytwórni płytowych Astree, EMI, Philips, Erato, Harmonia Mundi, Tactus, Simphonia i innych. Od roku 1997 wszystkie nagrania artysty wydawane są wyłącznie przez hiszpańską wytwórnię płytową GLOSSA. Pierwsze całkowicie solowe nagranie artysty, płyta pod tytułem A Solo, została uznana w 1998 r. przez prestiżowy miesięcznik „Gramophone”  za jedną z najlepszych płyt wydanych w tym roku. Dokonane przez Paolo Pandolfo transkrypcje sześciu suit solowych J.S. Bacha, wydane w 2000 r., stały się nie tylko wielkim sukcesem, ale uznane zostały za poważne wydarzenie muzyczne. Nagrania artysty zbierają liczne, pozytywne recenzje, ale również są nagradzane przez najważniejsze czasopisma muzyczne („Gramophone”, „Le Monde de La Musique”, „Goldberg Scherzo”, „Diapason”).  Artysta jest nazywany Yo Yo Ma violi da gamba.
 
Kwietniowa wizyta w Polsce  jednego z najbardziej błyskotliwych współczesnych poetów – wirtuozów instrumentu („Gramophone”, UK), Paolo Pandolfo będzie wydarzeniem zarówno dla muzyków jak i melomanów. Artysta poprowadzi na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina warsztaty dla młodych instrumentalistów. W niedzielnym koncercie 26 kwietnia o godz. 16 w Audytorium Biblioteki Narodowej wystąpi również wybitna polska artystka grająca na skrzypcach barokowych, Agata Sapiecha, która jest m.in. inicjatorką. cyklu Anonse i echa MLAMD oraz dyrektorem artystycznym Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej.
 
Koncert
26 kwietnia 2015 r. g. 16
Biblioteka Narodowa
Audytorium im. Stefana Dembego
al. Niepodległości 213, 02–086 Warszawa
 
Organizatorzy
Fundacja Concert Spirituel
Smooth Media
 
Partner wydarzenia
Restauracja Oliva
 
Patronat medialny
Art Imperium
 
Bilety
http://event.smoothmedia.pl/events/koncert-paolo-pandolfo/


Patronat Medialny Art Imperium 
Źródło: Smooth Media
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.