Dzisiaj jest: 11.7.2020, imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Małżeństwo z rozsądku - Poetycka Podróż Po Strunach

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1553

Małżeństwo z Rozsądku to jeden z ciekawszych zespołów z kręgu tak zwanej Krainy Łagodności. 27 kwietnia zupełnie nowe wykonania Małżeństwa będzie można usłyszeć podczas koncertu we Wrocławiu.

Małżeństwo z rozsądku - Poetycka Podróż Po Strunach

Poetycka Podróż Po Strunach


Małżeństwo z Rozsądku to jeden z ciekawszych zespołów z kręgu tak zwanej Krainy Łagodności. 27 kwietnia zupełnie nowe wykonania Małżeństwa będzie można usłyszeć podczas koncertu w klubie muzycznym Stary Klasztor. Koncert jest jednocześnie premierą nowej płyty, zatytułowanej Tropy wiodą na manowce.

Wbrew pierwszym skojarzeniom, Małżeństwo z Rozsądku to nie damsko-męski duet, lecz grupa sześciu mężczyzn, którzy od ponad dwóch dekad z powodzeniem tworzą razem wyjątkową formację muzyczną. Ta wyjątkowość polega na umiejętnym połączeniu liryzmu z ciekawą i dynamiczną aranżacją, co w efekcie daje interesujący mariaż muzyki z tekstem, odbiegający od stereotypowego pojmowania piosenki poetyckiej, jako nostalgicznej i przeintelektualizowanej próby rozważań egzystencjalnych. Artyści nie uciekają jednak od tematów ważnych i - jak na małżeństwo przystało - większość ich piosenek traktuje o miłości. Jak piszą sami artyści, tematem ich piosenek „nie jest miłość młodzieńcza, naiwna i pierwsza, lecz nieco dojrzalsza, nieraz pełnej rozczarowań i bólu, ale zawsze prawdziwa”.

W warstwie literackiej grupa czerpie zarówno z klasyki literatury współczesnej, śpiewając wiersze Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, czy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, jak i z twórczości młodych poetów – Mirosława Ostrycharza, Arkadiusz Kobusa, a ostatnio Wiesławy Kwinto-Koczan.

Interpretacja tekstów współczesnych poetów adresowana do ludzi wrażliwych, poparta bogatą aranżacją muzyczną, zapewnia ciekawy i stosunkowo dynamiczny recital. Repertuar Małżeństwa z Rozsądku obejmuje już cztery dobrze znane publiczności albumy (U źródeł tęsknot, Wszystkie inne strony, Hotelik spóźnionych miłości i Labirynt wspomnień) oraz najnowszą płytę Tropy wiodą na manowce, z której wykonania będzie można usłyszeć w ostatni poniedziałek kwietnia o godz. 20.00 w Starym Klasztorze.

Koncert Małżeństwa z Rozsądku jest częścią cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza, promującego wybitnych artystów, koncertujących na Dolnym Śląsku. W tym przypadku są nimi:
Piotr Denisiewicz (akordeon, chórki),
Adam Kalus (gitary, chórki),
Andrzej Kalus (gitara basowa),
Robert Leonhard (gitara, śpiew, harmonijka ustna),
Andrzej Schneider (perkusja, instrumenty perkusyjne),
i Jarosław Spałek (trąbka, flügehorn).

Tropy wiodą na manowce
Małżeństwo z Rozsądku
27.04.2015, godz. 20.00

Klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, Wrocław
www.podrozepostrunach.pl

Koncert w ramach cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza
Współorganizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl
Bilety: przedsprzedaż 25 PLN, 30 PLN w dniu koncertu
Dostępne na: www.sklep.gitara.wroclaw.pl oraz www.tbox24.pl
 
 
Źródło: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.