Dzisiaj jest: 24.10.2019, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Festiwal - Fest Asia w Warszawie!

Dodano: 5 lat temu Czytane: 2132

Festiwal Fest Asia będzie dobrą okazją do celebrowania i smakowania kultury azjatyckiej. Przyjdźcie 25 i 26 kwietnia do Galerii Żoliborz. Zapraszamy!

Festiwal - Fest Asia w Warszawie!

Fest Asia

Termin festiwalu Fest Asia nie jest przypadkowy. W kwietniu odbywa się największy festiwal kultury bengalskiej. Dokładnie 15 kwietnia jest Poila Boishakh, święto narodowe nazywane również Bengalskim Nowym Rokiem. Pierwszy dzień kalendarza bengalskiego celebrowany jest w Bangladeszu, stanie Bengal Zachodni w Indiach, innych stanach Indii (np. Tripura, Assam) oraz wśród ludności bengalskiej na całym świecie.

Festiwal Kulltury Azjatyckiej - Asia FestTen dzień jest szczególnie celebrowany. Kobiety ubrane w białe sari z czerwonymi wykończeniami, oraz mężczyźni odziani w dhuti i kurta, wstają wcześnie rano i witają pierwszy dzień roku, biorąc udział w procesji Probhat Pheri. Odprawiane są modlitwy o dobrobyt i zamożność rodziny. Poila Boishakh jest również początkiem nowych przedsięwzięć. Ten dzień jest pomyślny dla biznesu, dla nowych działalności. W Kalkucie jest to pomyślny czas dla małżeństw.

W Dhaka integralną częścią uroczystości jest Mongol Shobhajatra – tradycyjny bardzo kolorowy pochód organizowany przez studentów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Dhaka.
 

Ten smak, ten zapach, ten kolor! Kuchnia azjatycka to zbiór różnorodnych ziół i przypraw.

Garam masala to najbardziej aromatyczna indyjska mieszanka przypraw. Jest dużo receptur, ale główne składniki to kardamon, cynamon, goździki, kolendra ziarno. Mieszanka używana jest do różnych potraw: ryb, mięs, warzyw oraz ryżu. Należy pamiętać, aby dodawać przyprawy już na samym końcu, nie gotujemy w nich potraw.

Również bardzo smaczna i zdrowa jest mieszanka Panch Puran. W jej skład wchodzą nasiona kopru, gorczycy, kozieradki, kminu rzymskiego oraz nasiona czarnuszki. Mieszanka najpierw prażona jest na patelni na oleju lub klarowanym maśle, dopiero później dodawane są do niej ryby lub warzywa.
 

Festiwal Fest Asia będzie dobrą okazją do celebrowania i smakowania kultury azjatyckiej.
Przyjdźcie 25 i 26 kwietnia do Galerii Żoliborz. Zapraszamy!

Festiwal Kultury Azjatyckiej - Asia Fest

Patronat Medialny Art Imperium 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.