Dzisiaj jest: 22.3.2019, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Wystawa w nowej warszawskiej galerii m4gallery

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1242

m4gallery zaprasza na wystawę prac Jerzego Stajudy i Marka Kwaszkiewicza w ramach projektu Stan Rzeczywisty - nocne spotkania z twórcami.

Wystawa w nowej warszawskiej galerii m4gallery

Wystawa w nowej galerii m4gallery w ramach projektu Stan Rzeczywisty - nocne spotkania z twórcami

10 kwietnia 2015 w  godzinach 19.00-23.00
Warszawa, ul. Targowa 68/3
wejście bramą od ul. Białostockiej
 
m4galleryNa wystawie zaprezentowane zostaną prace Jerzego Stajudy 1936-1992. Wypracował on indywidualną formułę malarstwa, na którą luźny wpływ wywarły doświadczenia abstrakcji  lirycznej. Posiadał dystans wobec aktualnie panujących mód, przez co nadawał swojej sztuce piętno autonomiczne. W 1991 roku malarz otrzymał nagrodę nowojorskiej Fundacji im. Alfreda Jurzykowskiego. Swoje prace artysta częściej wystawiał za granicą, przez co w Polsce jego twórczość nie była aż tak znana jak w świecie.  W m4gallery zobaczymy kilka obrazów olejnych oraz ponad dwadzieścia akwarel.
 
Podczas piątkowej wystawy pokazane zostaną także olejne obrazy  Marka Kwaszkiewicza  (ur. 1943 r.). Artysta oddał się malarstwu ekspresyjnemu. Wyraziste kolory kontrastują z nieczystą czernią, która przełamywana jest fioletem,  ciemnym  różem  oraz  brązem.  Jego  prace  wystawiane  były  w  wielu  galeriach  zarówno  polskich jak i zagranicznych.


Stan Rzeczywisty w Galerii Po Prawej Stronie Wisły
W PRACOWNI 23 - Stan Rzeczywisty *nocne spotkanie z twórcami!
12m/kw na Pradze - Stan Rzeczywisty

Patronat Medialny Art Imperium 
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.