Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Artystyczna podróż Danuty Nawrockiej po polskich i niemieckich galeriach

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1692

Przystanek artystyczny Danuty Nawrockiej - Villa Orłowo - 88-110 Orłowo 54 niedaleko Inowrocławia.. Wernisaż wystawy 28.03.2015 g. 18:00.

Artystyczna podróż Danuty Nawrockiej po polskich i niemieckich galeriach

Artystyczna podróż Danuty Nawrockiej po polskich i niemieckich galeriach z przystankiem w malowniczej Villi Orłowo.

 
Artystka tę podróż rozpoczęła kilka lat temu wystawą artystów (mieszkańców) Elbe-Elster w Brandenburgii oraz twórców z powiatów nakielskiego, raciborskiego oraz Märkischer w Północnej Nadrenii-Westfalii. Ta przemieszczająca się od lat wystawa ponad 150 artystów prezentuje m.in. pięć wielkoformatowych prac Danuty Nawrockiej, które rozpoczęły do tej pory tworzony i eksponowany cykl malarsko-rysunkowych obrazów.
 
Na trasie podróży indywidualnych i zbiorowych wystaw były m.in.:
- Niemcy, Brandenburia, Powiat Elbe- Elster, Doberlug-Kirchhain, „Rautenstock” – maj 2013 r. 
- Polska, Powiat Raciborski, Racibórz, Zamek Piastowski – luty 2014 r.
- Polska, Powiat Nakielski, Szubin,  Muzeum Ziemi Szubińskiej – czerwiec 2014 r.
- Niemcy, Nadrenia Północna, Galeria Miejska, Märkischer Kreis, Lüdenscheid – luty 2015 r.

Tuż po Villi Orłowo, kolejnym przystankiem artystki będzie już 8 kwietnia 2015 ekspozycja w Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy.

Danuta Nawrocka w swoich obrazach łączy techniki takie jak malarstwo i rysunek. Ołówek nie jest tu nieśmiało wydobywającym się z tła ukrytym szkicem do obrazu tylko głównym elementem jego kompozycji - podmiotem będącym integralną jego częścią. Kolor ma tu także ogromne znaczenie. W części obrazów tonacje bieli i perlistej poświaty grając ze światłem wydobywając się wraz ze zmniejszającym się dystansem do dzieła kontrastują z grafitem. Inne pobudzają intensywnymi, świetnie skomponowanymi barwami. Na uwagę zasługuje także warsztat artystki, precyzja w każdym ruchu – zarówno w kresce ołówkiem jak i w ekspresyjnym pociągnięciu pędzla.


Danuta Nawrocka

Urodzona w 1962 r. w Strzegomiu. W latach 1985-1990 studiowała malarstwo na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W swojej twórczości wypowiada się poprzez performance, instalację, rzeźbę, malarstwo i rysunek. Swoją sztukę prezentuje na wystawach i wystąpieniach indywidualnych oraz festiwalach sztuki w Polsce i zagranicą. Prowadzi "Galerię Miejską" i "Galerię w Ratuszu" w Inowrocławiu. Jest członkiem Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków. Zwyciężczyni konkursu na projekty szkła artystycznego, zorganizowanego przez Hutę Szkła "Irena" w Inowrocławiu. Serie kolekcjonerskie z jej projektami trafiły do ponad sześćdziesięciu krajów świata, m.in. do rodziny królewskiej w Arabii Saudyjskiej. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych, galeryjnych, prywatnych w kraju i zagranicą.


 

Artystyczna podróż Danuty Nawrockiej po polskich i niemieckich galeriach
Danuta Nawrocka - wystawa w Warszawskim Centrum Zdrowia
Wystawa malarstwa i rysunku Danuty Nawrockiej - SYLWIA
WARSZAWA_Młodzi Sztuką - relacja z wystawy w Galerii DAP 2

Patronat Medialny Art Imperium