Dzisiaj jest: 11.7.2020, imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Wiosenne Strunogranie we Wrocławiu

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1371

2 gitary, 2 młodych muzyków, 2 znakomite recitale. Dawid Król i Adam Ciećko z wrocławskiej Akademii Muzycznej zagrają 29 marca w Sanatorium Kultury. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Podróże Po...

Wiosenne Strunogranie we Wrocławiu

Wiosenne Strunogranie w Sanatorium


2 gitary, 2 młodych muzyków, 2 znakomite recitale. Dawid Król i Adam Ciećko z wrocławskiej Akademii Muzycznej zagrają 29 marca w Sanatorium Kultury. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza.
 
W ostatnią niedzielę marca w Sanatorium Kultury będziemy mogli zaaplikować sobie dwie dawki znakomitej muzyki gitarowej. Pierwsza - w klasycznym stylu; druga – w gorącym, hiszpańskim klimacie.

Dawid Król i Adam Ciećko

Świeżość klasyki

Dowodem na to, że są utwory, do których wciąż chce się wracać – choć powstały kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat temu – ma być występ Adama Ciećki. W jego wykonaniu usłyszymy sonatę D. Scarlattiego, „Allegro” J. S. Bacha i „Fandango” J. Rodrigo. Nie zabraknie też dzieł współczesnych kompozytorów – takich jak Leo Brouwer czy Marek Pasieczny. Sam wykonawca, jak na klasyka „gra od wczoraj”, bo zaledwie 10 lat, ale już może się pochwalić poważnymi osiągnięciami. Najważniejszym z nich jest I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej w 2014 roku. Obecnie Adam Ciećko szlifuje swoje umiejętności pod kierunkiem dr. Waldemara Gromolaka w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
 

Latynoskie oblicza gitary

Torroba, Turina, Barrios-Mangore i Ponce – to nazwiska, które ukształtowały kanon szeroko rozumianej muzyki hiszpańskiej XX wieku. I właśnie do dzieł tych kompozytorów będzie sięgał podczas koncertu Dawid Król. Muzyk szkoli się obecnie pod okiem prof. Piotra Zaleskiego, ale uczestniczył też w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez takie sławy gitary, jak: Ana Vidović (Chorwacja), Paul O’Dette (USA), Escolaso Trio (Argentyna), Andrea Dieci (Włochy) i Stela Dinkova (Bułgaria). Dawid Król uczestniczył również ze swoim recitalem w listopadowej edycji „Wieczorów Tumskich” (2011 r.) oraz w koncercie organizowanym z okazji „Prezentacji Kandydatury Wrocławia” w ramach starań o tytuł ESK 2016.
 

Kultura wysoka bez nadęcia

Podróże Po Strunach im. Marka Długosza to cykl koncertów organizowanych przez Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe już od 15 lat!  - Znakomity wrocławski gitarzysta, śp. Marek Długosz, podkreślał, że jeśli zależy nam na promowaniu muzyki gitarowej, to powinniśmy pozwolić „być słyszanym” młodym, lokalnym artystom. I to jest jeden z priorytetów tego cyklu – wyjaśnia Katarzyna Krzysztyniak z WTG. – W tym roku zależy nam też na mniej formalnym charakterze koncertów, dlatego organizujemy je w przestrzeni klubowej. Może w ten sposób więcej wrocławian odkryje w sobie duszę gitarowego melomana.

Start koncertu w ramach cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza zaplanowano na godz. 18:00.
 
Wiosenne strunogranie
Adam Ciećko, Dawid Król
29.03.2015, godz. 18:00
Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, Wrocław

www.podrozepostrunach.pl
Koncert w ramach cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl
Bilety: przedsprzedaż 20/15 PLN, w dniu koncertu 5 PLN drożej
Dostępne na: www.sklep.gitara.wroclaw.pl www.tbox24.plPatronat Medialny Art Imperium 

 
Źródło: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.