Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Marcin Painta – POSTRZEGANIE czyli kolejny sukces artysty

Dodano: 7 lat temu Czytane: 6777

19 marca 2015 r. w Kartonovni – Centrum Sztuki w Warszawie odbył się wernisaż wystawy Marcina Painty pt. Postrzeganie. Ekspozycja została zorganizowana tytułem GRAND PRIX Konkursu MUZA 2014

Marcin Painta – POSTRZEGANIE czyli kolejny sukces artysty

Marcin Painta – POSTRZEGANIE czyli kolejny sukces artysty

 
19 marca 2015 r. w Kartonovni – Centrum Sztuki w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Marcina Painty pt. Postrzeganie. Ekspozycja została zorganizowana tytułem GRAND PRIX Konkursu - MUZA 2014. Wernisaż był premierową odsłoną najnowszych prac Painty oraz toreb unisex z kolekcji Mima bags z jego obrazami.
 
Podczas wystawy oglądać można obrazy z cyklu Europa, Europa i Oni - pełne koloru i silnych kontrastów, gdzie człowiek gra rolę pierwszoplanową, gdzie groteskowo łączą się różne elementy dekoracyjne, a obrazy kipią od śmiałych zderzeń kolorystycznych. Na wystawie zobaczymy również obrazy w czerni i bieli z cyklu Don't be a square - Black White – choć monochromatyczne to pełne bogatego ornamentu, tak znanego z prac artysty.
 
Zaprezentowanymi dziełami artysta ewidentnie potwierdził, że ta wyjątkowa nagroda była mu słusznie przyznana, a wśród licznie zebranych gości dyskusje o jego twórczości - interpretacje nie miały końca…
 

Magdalena Woźniak o konkursie MUZA 2015

Magdalena Woźniak – redaktor naczelna Art Imperium – podczas wernisażu ogłosiła tegoroczną bohaterkę konkursu. MUZĄ 2015, a zarazem Patronem Honorowym tego ogólnopolskiego, interdyscyplinarnego konkursu artystycznego będzie Profesor Magdalena Abakanowicz, która w tym roku będzie obchodzić 85. urodziny  oraz 35. rocznicę pierwszego udziału w Biennale w Wenecji. Więcej informacji o bohaterce oraz szczegóły dotyczące konkursu/ regulamin i inne wiadomości dla artystów już wkrótce zostaną opublikowane: http://artimperium.pl/wiadomosci/13,muza
 
 

Honorowy Patronat – Burmistrza Miasta Kalety

 
Kalety to rodzinne miasto artysty dlatego warto docenić fakt, że Pan Burmistrz Klaudiusz Kandzia z dumą wspiera działania artysty, a nawet podczas wernisażu powiedział, że obecnie to nie Kalety wspierają Marcina Paintę a Marcin Painta promuje Kalety.
 
 

Edyta Dzierż - kurator wystawy o malarstwie Marcina Painty:

 
 

Maciej Muszyński – MIMA bag’s i Ilona Felicjańska

Maciej Muszyński użył obrazów Painty do stworzenia unikalnej kolekcji toreb Mima bags, które również zostały wyeksponowane na wernisażu. To prawdziwy hit modowy prezentowany na New York Fashion Week 2015 - DapperAfrika & MIMA bags. Projektant na wernisaż przybył m.in. ze swoją muzą Iloną Felicjańską, która ubrana była w kreację Muszyńskiego oraz torbę MIMA bag’s z printem Marcina Painty. Niemal wszystkie torby z tej kolekcji – pojedyncze i niepowtarzalne egzemplarze - znalazły już nowych nabywców, także czekamy niecierpliwie na nowe wzory.
 
 
W loterii wizytówkowej, podczas wernisażu, szczęśliwcy wygrali m.in. obraz artysty z cyklu Don’t be a squer, grafikę oraz jedną z toreb MIMA begs – Maciej Muszyński oraz zawieszki na torebki z obrazem Marcina Painty, a także kilka butelek wyśmienitego wina ufundowane przez Kruliq Wine&Art.
 
Kartonovnia – Centrum Sztuki, ul. Hoża 51, Warszawa
Wystawa czynna do 16.04.2015 r.
Kurator wystawy – Edyta Dzierż
Organizator: Art Imperium
 
Partnerzy wystawy:
Kartonovnia – Centrum Sztuki, Mima bags – Maciej Muszyński, Galeria Sztuki ED-Wall Art, Kruliq Wine & Art, Młodzi Sztuką, Fundacja Dumni Polską.
 
Patroni Medialni:
Art Imperium, Artysta i Sztuka, Businesswoman & Life, Biznes z klasą, Europejskie Forum Przedsiębiorczości, Klub Integracji Europejskiej, przedsiebiorcy.eu, PANGEA Magazine, Men’sHealth i Woman’s Health.

Foto: Tomasz Kokott

Ilona Felicjańska, Klaudiusz Kandzia, Marcin Painta

Ilona Felicjańska, Marcin Painta, Klaudiusz Kandzia

Magdalena Woźniak Art Imperium

Magdalena Woźniak, Klaudiusz Kandzia, Marcin Painta

Maciej Muszyński MIMA bag's

Ilona Felicjańska i Magdalena Woźniak

wernisaż wystawy Marcin Painta

Maciej Muszyński, Ilona Felicjańska, Marcin Painta - Mima bags

Ania Piszczałka i Marcin Painta

Marcin Painta Postrzeganie

Marcin Painta Postrzeganie

Patronat Medialny Art Imperium