Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Marcin Painta – POSTRZEGANIE - wystawa tyt. Grand Prix MUZY 2014

Dodano: 7 lat temu Czytane: 3991

Marcin Painta – POSTRZEGANIE - wystawa tyt. GRAND PRIX Konkursu MUZA 2014r. Kartonovnia – Centrum Sztuki, ul. Hoża 51, Warszawa. Wernisaż wystawy: 19.03.2015 r. o 19:00. Kurator wystawy Edyta Dzierż

Marcin Painta – POSTRZEGANIE - wystawa tyt. Grand Prix MUZY 2014

Marcin Painta – POSTRZEGANIE - wystawa tytułem GRAND PRIX Konkursu organizowanego przez Art Imperium - MUZA 2014r.

Kartonovnia – Centrum Sztuki, ul. Hoża 51, Warszawa

Wernisaż wystawy: 19.03.2015 r. o godz. 19:00

Wystawa czynna do 16.04.2015 r.

Kurator wystawy – Edyta Dzierż


Wernisaż wystawy będzie premierową odsłoną najnowszych prac Marcina Painty oraz toreb unisex z kolekcji Mima bags z jego obrazami. Dodatkowych emocji przysporzy loteria wizytówkowa z niezwykłymi - artystycznymi nagrodami.

Podczas otwarcia wystawy zostanie oficjalnie ogłoszona tegoroczna MUZA – niezwykle wyjątkowa i uznana na całym świecie, artystka o niekwestionowanym autorytecie.  Jednocześnie zostanie uruchomiony interdyscyplinarny konkurs artystyczny - MUZA 2015.


Marcin Painta - wystawa Grnad Prix MUZA

„Horror vacui” z łacińskiego lęk przed pustką.

Czym pustkę można wypełnić, aby oswoić strach, przezwyciężyć go, a może nauczyć się z nim żyć?

To punkt wyjścia dla osobistej, głęboko przeżytej artystycznej wizji Marcina Painty, której bezpośredniość przekazu i psychologiczna prawda o człowieku intryguje i niepokoi odbiorcę.

Wystawa POSTRZEGANIE prezentuje trzy cykle malarskie: „Oni”, „Don't be a square, Black & White”, „Europa, Europa”.

Obrazy Painty to spontaniczne, wielopłaszczyznowe wizje – przepełnione kolorem lub ascetyczne tylko czernią-bielą, figuratywne, ornamentalne, ukazujące człowieka, jako istotę o złożonej, bogatej psychice.

Człowiek w wizjach artysty jest wolny i niezależny, pełen pasji, ale także uzależniony i biedny uwikłany w groteskową codzienność, fantazję.


POSTRZEGANIE Marcina Painty przekonuje odbiorcę, że całą pustkę m.in. płótna malarskiego można w sposób naturalny zapełnić!

Edyta Dzierż - kurator wystawy
 

Marcin Painta, Don't be a square Black White
Marcin Painta, Don't be a square, Black White 9, 100x100 cm, 2014 r. 

Malarstwo Marcina Painty to niezwykle groteskowe zestawienie ludzi i zwierząt uwięzionych w plątaninie dekoracyjnego ornamentu. Postacie ludzkie malowane sylwetkowo, płasko
prezentują różne stany emocjonalne. Widzimy radość, znudzenie, zadumę - łącznikiem pomiędzy nimi są niezwykle śmiałe i soczyste zestawienia koloru. Artysta posiada niecodzienną łatwość łączenia krystalicznie czystych i nasyconych kolorów.


Obrazy Marcina Painty wymuszają na widzu konieczność powolnego chłonięcia każdego elementu, fragment po fragmencie, na który składa się jego malarska kompozycja. To jak zjadanie bombonierki, którą delektujemy się powoli czekoladka po czekoladce odpakowując je z kolorowych sreberek.


Można powiedzieć, że artysta poszukuje nowej, śmiałej formy w celu wyrażenia własnych emocji, by przeżyć je zawieszone w ramach obrazu.

Tomasz Kokott – historyk sztuki


Marcin Painta, Europa, Europa 5, 100x80, 2014.
Marcin Painta, Europa, Europa 5, 100x80cm, 2014 r.

Projektant Maciej Muszyński wykorzystał malarstwo Marcina do stworzenia unikalnej kolekcji toreb firmy Mima bags, które również zostaną wyeksponowane na wystawie. To prawdziwy hit modowy prezentowany w lutym na New York Fashion Week 2015 - DapperAfrika & MIMA bags.

W loterii wizytówkowej, podczas wernisażu, będzie można wygrać m.in. obraz artysty, jedną z toreb Mima begs oraz zawieszki na torebki z pracami Marcina Painty, a także butelki wyśmienitego wina ufundowane przez Kruliq Wine&Art.

Marcin Painta, One i kameleony, 160x120 (dyptyk), technika mieszana na płótnie, 2014
Marcin Painta, One i kameleony, 160x120cm (dyptyk), technika mieszana na płótnie, 2014 r.


Honorowy Patronat – Burmistrza Miasta Kalety

Kalety to rodzinne miasto Marcina Painty dlatego warto docenić fakt, że Pan Burmistrz Klaudiusz Kandzia z dumą wspiera działania artysty.


Partnerzy wystawy:

Kartonovnia – Centrum Sztuki, Mima bags – Maciej Muszyński, Galeria Sztuki ED-Wall Art, Kruliq Wine & Art, Młodzi Sztuką, Fundacja Dumni Polską.
 

Patroni Medialni:

Art Imperium, Artysta i Sztuka, Businesswoman & Life, Biznes z klasą, Europejskie Forum Przedsiębiorczości, Klub Integracji Europejskiej, przedsiebiorcy.eu, PANGEA Magazine, Men’sHealth i Woman’s Health.


Zwycięzcy MUZY - Painta, Maciejowska, Strójwąs i Maciaszek
Gala urodzinowa Art Imperium i wernisaż wystawy MUZA
Marcin Painta podbija niebo Wrocławia
Marcin Painta - malarz nieprzewidywalny
Pralka włączona - Marcin Painta i Funky Baroque Art

Patronat Medialny Art Imperium 

 

Źródło: Art Imperium