Dzisiaj jest: 26.1.2021, imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Krajewski - Plotka potrafi zabić!

Dodano: 6 lat temu Czytane: 4922

26.02.2015 w Galerii Quantum odbył się wernisaż wystawy Piotra Krajewskiego pt. Poruszenie. Głównym punktem wieczoru był performance artysty PLOTKA - czyli ukrzyżowanie m.in. portali plotkarskich...

Krajewski - Plotka potrafi zabić!

Piotr Krajewski – Poruszenie

 
26.02.2015  w Galerii Quantum w Domu Artysty Plastyka w Warszawie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Piotra Krajewskiego pt. Poruszenie.

Głównym punktem wieczoru był performance artysty pt. PLOTKA czyli ukrzyżowanie m.in. portali plotkarskich i symboliczne zamknięcie ust wszystkim, którzy rozsiewają nieprawdziwe informacje – pomówienia.

Piotr Krajewski - Plotka potrafi zabić

Performens rozpoczął sią wniesieniem i instalacją dwóch najważniejszych dla artysty dzieł: „Całunu Krajewskiego” oraz „Wstydliwej relikwii”, które zostały przywiezione, w specjalnej skrzyni przygotowanej przez woodart, z Sopotu przez agentów Biura Detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego.
 

Performance miał na celu zwrócić uwagę na przekazywanie fałszywych informacji na temat innych ludzi poprzez portale i programy plotkarskie, hejterów oraz zwykłych ludzi. Jak szkodliwa jest plotka co może uczynić i ile złego potrafi wyrządzić doświadczamy wszyscy każdego dnia chociażby obserwując media ale tragedie odbywają również w mniejszych środowiskach tj. szkoły, firmy czy inne społeczności. Poprzez performance artysta apeluje do wszystkich aby przed przekazywaniem niesprawdzonej - niepotwierdzonej informacji 10 razy zastanowili się nad przekazywaniem jej dalej.

Piotr Krajewski, Ryszard Rembiszewski, Krzysztof Rutkowski, Maja Plich
 
Wydarzenie wywołało duże poruszenie wśród gości wernisażu pośród, których byli m.in.:
Maja Plich i Krzysztof Rutkowski, Ryszard Rembiszewski, Marcin Janos Krawczyk oraz Kamil Bednarek.
 
Wieczór uroczyście otworzyła Prezes Okręgu Warszawskiego Związku Artystów Plastyków – Bożena Leszczyńska, a o artyście i jego sztuce opowiedziała Magdalena Woźniak – redaktor naczelna Art Imperium.

Magdalena Woźniak i Piotr Krajewski
 
"Piotr Krajewski poprzez action painting/ malarstwo gestu - tworzy ekspresyjne obrazy abstrakcyjne. W oddziaływaniu na percepcję odbiorców barwami rządzi u niego kolor, który z definicji jest złudzeniem optycznym zależnym od otoczenia i światła, oraz budowane na poziomie wrażenia zmysłowego emocje. Powstałe w procesie twórczym struktury i graniczące ze sobą lub mieszające się barwy niemalże prowokują do odtworzenia każdego ruchu i użytych środków. Wybija się ponad taszyzm, gdy odchodzi od pędzli i szpachelek, rozwija dripping, a używając modelek jako „szlachetnego narzędzia”, którego emocjonalnym ładunkiem ciała farbami zmysłowo operuje na płótnie. Wychodzi także ponad abstrakcję tęsknotą za formą, która przejawia się w niektórych pracach artysty.” – Magdalena Woźniak, Art Imperium.

Foto: Jerzy Polański oraz archiwum Art Imperium

Krzysztof Rutkowski i Piotr Krajewski

Piotr Krajewski Galeria Quantum
 

Piotr Krajewski

Urodzony 22 maja 1970 roku w Gdańsku. Prawnuk malarza, rzeźbiarza i złotnika Józefa Krajewskiego. Zrezygnował  z klasycznej edukacji na rzecz „uniwersytetu życia”. Logikę i kalkulacje oddał światu w zamian za autentyzm, patrzenie sercem i karmienie siebie oraz innych emocjami. Prowadząc życie w duchu artystycznym jedynie przy konserwacji zabytków w Gdańsku pracował dłużej. Od 1989 roku, przez 5 lat działał w Berlinie. Tworzył Street Art, performensy i malował obrazy. Poznał tam standardy architektury wnętrz i niemieckiego designu. Po powrocie do Polski nadal od realizmu ważniejsze były dla niego emocje, szczególnie podczas spektakli artystycznych.

W 2003 roku poznał kobietę swojego życia Ewę. Z tej miłości powstał duet projektantów - Ewa i Piotr Krajewscy. Niemal każdy z ich pokazów przeplata modę ze sztuką – ekspozycją obrazów, spektaklami artystycznymi czy performensami Piotra. Niemal każda wystawa artysty, poza pracami, eksponuje jego ścisły związek ze światem mody. Prace Krajewskiego znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Między innymi posiadaczami jego obrazów są osobistości t.j.: Lady Blanka Rosenstiel oraz Kenzo Takada.
 
Piotr Krajewski / Poruszenie
Galeria Quantum, Dom Artysty Plastyka
Mazowiecka 11A, Warszawa
Wystawa czynna: 27.02 – 12.03.2015 r.
 
Patroni medialni:
PANGEA Magazine, Art Imperium, Świat Elit, Business Woman & Life, Life and More, przedsiebiorcy@eu, Patriot24-net.
 
Piotr Krajewski – Poruszenie w Galerii Quantum
Trzy kolory Krajewskich: Czarny, Biały i Czerwony
The VooDoo Rooms - Krajewscy w Edynburgu
Aroma Fashion Day With Krajewscy - pokaz mody
Artistic Summer of Krajewscy - pokaz kolekcji wiosna - lato 2015
Artistic Summer of Krajewscy
Chili Krajewski - Galeria 63 w Sopocie 
ART. LIVE FASHION KRAJEWSCY - 4 x M - Moda, Malarstwo, Motoryzacja i Muzyka 
Piotra Krajewskiego arte gra zmysłami na zmysłach! 
Fryzjerskie show Marzeny Kappy Boguszewskiej i pokaz mody Ewy i Potra Krajewskich 
Performance & art exhibition - Piotr Krajewski
 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.