Dzisiaj jest: 21.11.2018, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Bezimienna - Jolanty Michalak

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2536 Autor:

13.04.2013r. odbyło się otwarcie wystawy malarstwa i rysunku Jolanty Michalak pt. Bezimienna…

Bezimienna - Jolanty Michalak

13.04.2013r. odbyło się otwarcie wystawy

malarstwa i rysunku Jolanty Michalak

pt. Bezimienna…

Wernisaż wystawy Bezimienna – Jolanty Michalakodbył się 13.04.2013r. w Warszawie, w miejscu bardzo kameralnym i klimatycznym, a wyraziste prace artystki świetnie się w nim zaprezentowały. Goście dopisali a przy rozmowach o sztuce i kulturze bawili do późnego wieczora. W części oficjalnej – kilka słów o artystce i wystawie opowiedziała Magdalena WoźniakRedaktor Naczelna  Art Imperium – jako promotor artystki w ramach Patronatu Artystycznego – Artistic Guarantee of Art. Imperium.  Wśród zacnych gości znaleźli się m.in.: Monika Kuszyńska (wokalistka na cześć jej utworu nagranego jeszcze zVarius Manx  Jolanta Michalak nazwała swoją wystawę), Olga Boczar (wokalistka jazzowa), Andrei „Ferz” Anatolievich Molchanou ( 9-cio krotny mistrz świata muay thai – WAKO,IFMA,IMTF,WMF), Julia Skorohod-Kasprzyk (Klub Rampa – nowa scena artystyczna w Hotelu InterContinental), Andrzej Zbrożek (publicysta), Andrzej Ostrowski (ARMS).

Przybyli także ludzie sztuki m.in. Marzena Antolak (Galeria Imaginative), Monika Wójtowicz (malarka, performerka, stylistka),Małgorzata Myszka (malarka), Andrzej Ożarek (artysta grafik), Joanna Mazurek (Biżuteria artystyczna) i inni wspaniali goście – wszystkich nie sposób wymienić…

   

Co sama artystka mówi o swojej sztuce i wystawie? Krótki wywiad z Jolantą Michalak specjalnie dla Art Imperium:  

Art Imperium: Jolu skąd się wziął tytuł wystawy?

Jolanta Michalak: Począwszy od tego jakie obrazy prezentuję na wystawie… Cykl obrazów akrylowych HISTORIA PEWNEJ RÓŻY, który opowiada metamorfozę pewnej kobiety… Płótna prezentują cały proces jej przemiany po trudnych przejściach w piękny kwiat otwarty na świat, ludzi i miłość… Z bohaterką tych obrazów myślę, że w jakimś stopniu mogłaby identyfikować się niemal każda kobieta… ale przede wszystkim – bo choć inspiracją do namalowania tego cyklu były moje własne doświadczenia i emocje – to te emocje we mnie wzbudziły słowa utworu Moniki Kuszyńskiej z czasów Varius Manx – piosenki pod tym właśnie tytułem “Bezimienna”.  

Art Imperium: Na ekspozycji można zobaczyć także rysunki? Czy te wielkoformatowe prace nazywasz rysunkami?

Jolanta Michalak: Chym… faktycznie nazwanie ich rysunkami może spłycać troszkę ich wartość… Jednak tak jak obrazy akrylowe wymagają większego zaangażowania tak te prace dzięki zastosowanym środkom powstają szybciej – pomimo dużo większej ilości elementów – z większym rozmachem.
Tak naprawdę bardziej właściwym określeniem byłoby nie rysunki, a techniki mieszane na brystolu ale do tytułu wystawy mi nie pasowało… Przy tych pracach stosuję elementy i media typowe dla rysunku tj. ołówek, węgiel ale dla zwiększenia kontrastu, wzbogacenia łączę je np. z intensywnymi tonacjami akrylu czerwonego i czarnego, a niektóre z nich są collagem…

 

Art Imperium: Co wspólnego mają one z Historią pewnej róży?

Jolanta Michalak: Na brystol mogę niemal błyskawicznie przenieść swoje emocje. Z większą pasją i rozmachem niż na płótno. Myślę, że na moich rysunkach widać, że kierują nimi te same uczucia… a nawet pokazuję je w dużo bardziej złożony sposób…

 

Art Imperium: Na tej wystawie prezentujesz prace, które powstały w 2010,11 i 2012 roku. Co aktualnie gra w duszy Jolanty Michalak? Kiedy pojawią się nowe obrazy?

Jolanta Michalak: Generalnie wszystkie prace, włącznie z niezaprezentowanymi tutaj niezwykle barwnymi, małymi obrazkami z cyklu Inflorescence – powstają często na przemian… w zależności od tego co w danym czasie w mojej duszy gra… także trudno to zdefiniować ale faktycznie mam już w głowie nowy cykl rysunków jednak szczegółów do wystawy nie zdradzę :)

 

Art Imperium: Czyli jeszcze nie ochłonęłaś po jednym wernisażu a już myślisz o kolejnej wystawie! Wspaniale! Czy już możesz zdradzić kiedy i gdzie?

Jolanta Michalak: Dokładnej daty jeszcze nie mamy ustalonej ale na pewno w pierwszej dekadzie września tego roku. Mam nadzieję, że będzie to wyjątkowa wystawa tak jak wyjątkowe jest miejsce, które przyjęło mnie z moją twórczością – Centrum Sztuki Cartonovnia w Warszawie.  

Art Imperium: Cudownie! Szczerze gratulujemy i już czekamy niecierpliwie na nową wystawę. Oczywiście Patronat Medialny Art Imperium masz zapewniony obligatoryjnie!

 

Organizator wystawy: Art Show Galeria, ul. Chłodna 48, Warszawa

Patroni Medialni wystawy: Art Imperium, Businesswomen&Life, Radio NEAR FM i Radio WNET

Zdjęcia – Rafał Kruszka – kadry z filmu/ reportażu…  

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.