Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Danuta Nawrocka - wystawa w Warszawskim Centrum Zdrowia

Dodano: 7 lat temu Czytane: 4705 Autor:

Autorka w swoich obrazach łączy techniki takie jak malarstwo i rysunek. Ołówek nie jest tu nieśmiało wydobywającym się z tła ukrytym szkicem do obrazu tylko głównym elementem jego kompozycji...

Danuta Nawrocka - wystawa w Warszawskim Centrum Zdrowia

Sylwia – wystawa malarstwa Danuty Nawrockiej.


Artystka słynie nie tylko z malarstwa ale i z performance. W obu tych dziedzinach sztuki doskonale łączy niezwykły ładunek emocjonalny, który wkłada w proces twórczy, z odczuciami, które wyzwala u odbiorców.  Pozytywna energia, którą poprzez swoją sztukę emanuje inowrocławska artystka, tym razem została zaprezentowana w Warszawie.

Danuta Nawrocka w swoich obrazach łączy techniki takie jak malarstwo i rysunek. Ołówek nie jest tu nieśmiało wydobywającym się z tła ukrytym szkicem do obrazu tylko głównym elementem jego kompozycji - podmiotem będącym integralną jego częścią. Kolor ma tu także ogromne znaczenie. W części obrazów tonacje bieli i perlistej poświaty grając ze światłem wydobywając się wraz ze zmniejszającym się dystansem do dzieła kontrastują z grafitem. Inne pobudzają intensywnymi, świetnie skomponowanymi barwami. Na uwagę zasługuje także warsztat artystki, precyzja w każdym ruchu – zarówno w kresce ołówkiem jak i w ekspresyjnym pociągnięciu pędzla.

Świat otwiera się na sztukę na różnych płaszczyznach. Wystawy coraz częściej organizowane są w niekoniecznie w tym celu stworzonych miejscach, takich jak: kancelarie prawne czy ekskluzywne SPA gdzie dzieła żyją wśród ludzi. W tym przypadku na sztukę i jej niezwykłą energię otworzyło się Warszawskie Centrum Zdrowia.


Danuta Nawrocka - SYLWIA

Warszawskie Centrum Zdrowia
ul. Nowogrodzka 76, Warszawa


Wystawa malarstwa i rysunku Danuty Nawrockiej - SYLWIA
Patronat Medialny Art Imperium 

Danuta Nawrocka wystawa Danuta Nawrocka, Anna Kossakowska, Magdalena Woźniak

Danuta Nawrocka wystawa

Danuta Nawrocka wystawa Anna Kossakowska na wystawie Danuty Nawrockiej

Zbigniew Janasik na wystawie Danuty Nawrockiej

wystawa Danuty Nawrockiej   wystawa - Warszawskie Centrum Zdrowia

Więcej zdjęć na Art Imperium Pinterest