Dzisiaj jest: 22.10.2021, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

​Zostań WYBITNYM POLAKIEM!

Dodano: 7 lat temu Czytane: 1838

PANGEA Network ogłasza kolejną edycję konkursu „Wybitny Polak”. Jego celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie...

​Zostań WYBITNYM POLAKIEM!
Zostań WYBITNYM POLAKIEM!
 
PANGEA Network ogłasza kolejną edycję konkursu „Wybitny Polak”. Jego celem jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób odnoszących sukcesy poza granicami Polski.
 
Konkurs zostanie przeprowadzony w Szkocji oraz w pozostałej części Zjednoczonego Królestwa (Anglia, Walia i Irlandia Północna) we współpracy z Polish City Club w pięciu głównych kategoriach: Biznes, Kultura, Nauka, Osobowość oraz „Młody Polak”.

 
  1. W kategorii BIZNES kandydatami mogą zostać osoby prowadzące udokumentowaną działalność gospodarczą, które osiągnęły znaczące sukcesy i pozycję w swojej dziedzinie.
  2. Osoby tworzące kulturę: kompozytorzy, pisarze, poeci, malarze, reżyserzy, aktorzy, itp., jak również osoby działające na rzecz promocji kultury, mogą być zgłaszane w kategorii KULTURA.
  3. Osoby o niekwestionowanym dorobku akademickim, prowadzące działalność naukową lub dydaktyczną głównie w placówkach brytyjskich, to pierwszorzędni kandydaci w kategorii NAUKA.
  4. Osoby o wybitnym autorytecie, wyróżniające się aktywnością, zaradnością, inicjatywą, np. w życiu społecznym (w tym działalność charytatywna) powinny zostać zgłoszone w kategorii OSOBOWOŚĆ.
  5. MŁODY POLAK – kandydatami mogą być osoby, które nie ukończyły 35 roku życia i odniosły sukces w jednej z powyższych kategorii, lub których działalność w sposób pozytywny oddziałuje na lokalną społeczność i przyczynia się do budowy pozytywnego wizerunku Polaków i Polski.
 
Ponadto organizatorzy w tym roku po raz pierwszy przyznają NAGRODĘ INTERNAUTÓW. Od 20 lutego przez okres miesiąca internauci będą mogli głosować na swoich kandydatów w poszczególnych kategoriach za pośrednictwem Internetu na stronie PANGEA Magazine. Kolejną innowacją jest wyróżnienie osób o niepolskim pochodzeniu, a wspierających Polonię.
 
Zgłoszeń kandydatur dokonywać mogą osoby prywatne, organizacje, stowarzyszenia i związki polonijne. Każde zgłoszenie powinno zawierać komplet dokumentów z wyraźnym wskazaniem osiągnięć predestynujących do nagrody. W zgłoszeniu należy wskazać co najmniej 5 osób popierających kandydata. Każda z osób popierających powinna podać swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz złożyć osobisty podpis na formularzu zgłoszeniowym.
 
Komplet dokumentów powinien zawierać:
- Formularz zgłoszeniowy z podpisami osób rekomendujących
- Opis dokonań z uzasadnieniem zgłoszenia, max. 1 strona formatu A4
- Zgodę kandydata na udział w konkursie
- Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych
 
Pobierz dokumenty klikając TUTAJ 
http://www.pangeamagazine.com/wp-content/uploads/2015/01/Regulamin-Wybitny-Polak-edycja-2014-2015-1.pdf
 
Zgłoszenia należy przesyłać do 14 lutego 2015 roku na adres:
Edycja szkocka:
PANGEA Network
11 Collier Place
Edynburg EH16 4PZ

„Wybitny Polak w Szkocji”
Edycja Anglia, Walia, Irlandia Północna:
Polish City Club
69 Churston Drive
SM4 4JD Morden, Surrey
„Wybitny Polak w Anglii, Walii i Irlandii Płn.”
 
Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród szkockiej edycji odbędzie się w piątek, 15 maja 2015 r. podczas uroczystej gali zorganizowanej w George Hotel w Edynburgu. Zaś zwycięzcy edycji „Wybitny Polak w Anglii, Walii i Irlandii Płn.” zostaną nagrodzeni podczas uroczystości zaplanowanych na 17 maja 2015 r. w Londynie.
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Konsul Generalny RP w Edynburgu oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
 
Więcej informacji na temat konkursu oraz dokumenty do pobrania dostępne są na stronie www.pangeamagazine.com.
 

Patronat Medialny Art Imperium 
Źródło: Pangea