Dzisiaj jest: 24.10.2019, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Petycja przeciwko przekazaniu 16 mln z budżetu na kulturę

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1693

Tylko do dziś można jeszcze podpisać petycję przeciwko przekazaniu 16 mln złotych z budżetu MKiDN na Światynię Opatrzności Bożej. W ubiegłym roku oddano już 6 mln złotych ze środków na kulturę...

Petycja przeciwko przekazaniu 16 mln z budżetu na kulturę
Taką oto petycję możemy jeszcze do dziś podpisać:
 
Szanowne Panie i Panowie Senatorowie,

Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w trzecim czytaniu ustawy budżetowej na rok 2015 przyjął poprawkę, którą przenosi kwotę 16 mln zł wydatków majątkowych na pozostałe działania w zakresie kultury (rozdz. 92105) do rezerwy celowej w części 83 jako „Środki na realizację zadań w zakresie kultury, w tym na Muzeum Jana Pawła II w Świątyni Opatrzności Bożej”.

Rolą Senatu w procesie legislacyjnym jest jego kontrola nad stanowieniem prawa na ostatnim etapie – po ustaleniu kształtu sejmowych kompromisów. Senat jest tym miejscem, gdzie można naprawić błędy izby niższej.

Za taki błąd uznajemy opisaną na wstępie poprawkę. Dotowanie związków wyznaniowych z państwowych funduszy jest sprzeczne z polskim prawem. Jest publiczną tajemnicą, że kolejne dotacje Ministerstwa Kultury i samorządów, pod pozorem finansowania powstających w ŚOB muzeów, są faktycznym wsparciem budowy miejsca kultu. Przyłączenie się do tego procederu ustawodawcy jest działaniem niemoralnym i bezprawnym. Każe wątpić czy decyzje parlamentarzystów są podejmowane w interesie ogółu obywateli czy pod dyktando najbardziej wpływowych grup.

Apelujemy do Pań i Panów senatorów – naprawcie błąd Sejmu i przywróćcie środki polskiej kulturze, sprawy kultu pozostawiając decyzjom finansowym jego wyznawców.

Nie lękajcie się hierarchów kościelnych i partyjnych notabli, zawierających swoje układy i układziki. To nie oni, ale ogół obywateli jest suwerenem. To obywatele wybierają Was na swoich reprezentantów, byście strzegli zbiorowego interesu a nie interesów poszczególnych grup. Stańcie w obronie prawa, uczciwości i zasad – tych, które obowiązywać powinny nas wszystkich, katolików, innowierców, niewierzących. Nas wszystkich – obywateli Rzeczypospolitej, równych wobec prawa i siebie nawzajem, połączonych wspólnymi sprawami publicznymi, a posiadającymi prywatnie odrębne systemy wartości.

Apelujemy do Was – zapomnijcie na chwilę o bieżących rozgrywkach politycznych, jesteście Senatem, kto jeśli nie Wy może strzec praw i interesów Rzeczpospolitej i wszystkich jej obywateli? Naprawcie błąd Sejmu w ustawie budżetowej na rok 2015.
 
http://liberte.pl/petycja-w-sprawie-swiatyni-opatrznosci-bozej/
Źródło: liberte.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.