Dzisiaj jest: 27.3.2019, imieniny: Ernesta, Jana, Marka

Pochwała koloru Anny Wolskiej w galerii Po Prawej Stronie Wisły

Dodano: 4 lata temu Czytane: 1943

Wystawa trwa do 28.02.2015 r. Galeria Po Prawej Stronie Wisły - ul. Konopacka 15/1a Warszawa. Kolor! Jego pochwała! Brzmi nie tylko entuzjastycznie ale także optymistycznie i z miłością dla barw..

Pochwała koloru Anny Wolskiej w galerii Po Prawej Stronie Wisły

Pochwała koloru Anny Wolskiej w galerii Po Prawej Stronie Wisły


W dniu 5 grudnia 2014 r. w galerii Po Prawej Stronie Wisły odbył się wernisaż  wystawy malarstwa Anny Wolskiej  „Pochwała koloru“. Kurator wystawy, dr Katarzyna Stanny, we wstępie do katalogu zaprosiła wszystkich, którzy cenią sobie dobrą sztukę,  do obejrzenia prac i przekonania się o ich wyrazistej ekspresji. Tego  wieczoru galerię odwiedziło liczne grono wielbicieli talentu Anny Wolskiej, by osobiście pogratulować jej wystawy.

Kolor! Jego pochwała! Brzmi nie tylko entuzjastycznie ale także optymistycznie i z miłością dla barw. Dla dotknięć pędzla, które tłumnie ale zgodnie wibrują na powierzchni zapełnianej przez malarskie gesty - Ani Wolskiej. Czasem widać, że obraz przedstawia pejzaż, bo gdzieś migocze jakby przez liście, kwiaty, przyrodę - tafla wody…a może to nie tafla, może to niebo? 

Oglądając prezentowane na wystawie obrazy mam wrażenie, że autorka z konsekwentny i dość precyzyjnie wymierzonym gestem, rzuciła confetti światu, confetti ograniczone formatem płótna i Jej autorskiego kadru. 

Niektóre obrazy są bliższe abstrakcji, inne bliższe pejzażu miejskiemu albo pejzażu przyrody; czasem robią wrażenie świateł widzianych z lotu ptaka albo z samolotu kołującego już nad lądem…a może są to promienie wyobraźni widziane przez pryzmat kalejdoskopu Jej oka?

Tylko Autorka wie na ile obraz jest rzeczywistością przeniesioną na powierzchnię płótna a na ile jest to eksplozja i wewnętrzny portret jej emocji, uczuć, wrażeń i wyobrażeń o świecie który jest tylko Jej światem, bo przecież każdy świat widziany indywidualnie jest naszym światem -  autorskim. Na szczęście dla pędu współczesności, odbiór tego świata nie jest odbiorem globalnym, tylko jest u każdego indywidualny a do zapoznania się z punktem kolorystycznego widzenia na świat malarski Ani Wolskiej zapraszają Jej obrazy. 

Jest w nich Radość i postawienie nie tylko jednej kropki nad malarskim „i”. 
Serdecznie polecam tę wystawę!
dr Katarzyna Stanny

Wystawa trwa do 28 lutego 2015 r.
Galeria Po Prawej Stronie Wisły
ul. Konopacka 15/1a Warszawa

Po Prawej Stronie Wisły

wystawa  Galeria sztuki

Anna Wolska wernisaż

Po Porawej Stronie Wisły wystawa malarstwa

Anna Wolska - wystawa

Galeria Po Prawej Stronie Wisły wystawa malarstwa warszawa

malarstwo współczesne sztuka współczesna
 

Patronat Medialny Art Imperium 
Źródło: Galeria Po Prawej Stronie Wisły
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.