Dzisiaj jest: 22.9.2019, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Grafika - sztuka myślenia - Anna Helena Anuszewska, Oksana Bagriy

Dodano: 5 lat temu Czytane: 3473

Wystawa litografii i akwafort w Galerii 022 - Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a, Warszawa od 11.12 do 31.12.2014, wernisaż 11.12.2014 o g. 19:00.

Grafika - sztuka myślenia - Anna Helena Anuszewska, Oksana Bagriy

Grafika - sztuka myślenia - Anna Helena Anuszewska i Oksana Bagriy.


W YS TAWA   L I TO G R A F I I   I   A K WA F O R T  w Galerii 022
Dom Artysty Plastyka, ul. Mazowiecka 11a, Warszawa
od 11.12 do 31.12.2014, wernisaż 11.12.2014 o godzinie 19:00

Bajki ukraińskie - Anna Helena Anuszewska i Bagriy Oxana.
d drugiej połowy XV wieku grafika warsztatowa przestaje pełnić rolę techniki wyłącznie reprodukcyjnej. Dzisiaj żyje własnym życiem, a grafiki możemy podziwiać obok obrazów malarskich oraz rzeźb i doceniać je jako oryginalne dzieła sztuki.

Na wystawie zostaną zaprezentowane nie tylko odbitki graficzne, ale również matryce, z których były wykonywane odbitki. Matryca graficzna jest najważniejszym dowodem na wzmożony intelektualny i fizyczny proces jakim jest twórczość grafika warsztatowego. Każdy element powstały na matrycy, jego kształt, grubość, jest wynikiem decyzji artysty, które zaważą na każdym kroku wykonania pracy, stanowiąc jej twórczą potęgę.

Wernisaż wystawy będzie połączony z prezentacją polsko-ukraińskiej książki dla dzieci "Bajki ukraińskie", którą ilustrowały Anna Helena Anuszewska i Bagriy Oxana.

Grafika - sztuka myślenia - Anna Helena Anuszewska, Oksana Bagriy
 

Anna Helena Anuszewska - mieszka i tworzy w Warszawie. 

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ze specjalizacją z grafiki warsztatowej w pracowni prof. zw. Rafała Strenta i aneksem z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka. Dyplom licencjacki na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, obroniła w pracowni technik metalowych prof. art. graf. Ryszarda Osadczego i aneks z malarstwa pod kierunkiem prof. Antoniego Fałata. Członkini Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków (OW ZPAP), oraz interdyscyplinarnej grupy twórców „Młodzi Sztuka” OW ZPAP. Zajmuje się malarstwem olejnym oraz grafiką artystyczną.

Artystka ma na swoim koncie kilkanaście wystaw w kraju i zagranicą. Jej prace systematycznie biorą udział w charytatywnych aukcjach dziel sztuki oraz często są wystawiana na różnego rodzaju targach sztuki w Warszawie oraz w Krakowie.
 

Oksana Bagriy - mieszka i tworzy w Warszawie. 

W 2014 roku otrzymała dyplom magisterski z wyróżnienie rektorskim na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. zw. Piotra Smolnickiego i aneksem z  litografii w pracowni prof. Błażej Ostoja Lniski oraz aneksem z malarstwa w pracowni prof. Pawła Nowaka. Absolwentka Państwowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury w  Kijowie, jej rodzinnym mieście. Studiowała w  Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, w pracowni  grafiki warsztatowej prof. Ryszarda Osadczego, malarstwo w pracowni prof. Antoniego Fałata.
 
Otrzymała nagrodę Dziekana Wydziału Grafiki ASP W Warszawie za najlepszą grafikę III kwartału 2013 roku w XX jubileuszowej edycji konkursu „ Grafika Warszawska”. 

Stypendystka polskiego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Gaude Polonia", laureatka Ukraińskiego Funduszu  Kultury (Ukrainien Foundation of  Culture)  w ramach  konkursu  "Nowe imiona Ukrainy – 99“.
W 2012 reprezentowała Polskę na 7. Międzynarodowym Triennale Grafiki „Art. Bitola”, Macedonia. W 2010 na II Międzynarodowym Biennale malarstwa i rzeźby ''Mediteran 2010'' w Chorwacji.

Członkini grupy artystycznej ,,Młodzi Sztuką" Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Mazowieckiego. 

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Jej prace znajdują się w zbiorach Galerii Narodowej w Armenii oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Włoszech, Portugalii, itd. 
Tworzy w technikach malarskich, w grafice warsztatowej oraz eksperymentalnej. 


Patronat Medialny Art Imperium 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.