Dzisiaj jest: 22.9.2019, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Jean-Jacques Piezanowski – „Serves me wine” w Galerii KruliQ Wine&Art

Dodano: 5 lat temu Czytane: 1864

Galeria Kruliq Wine&Art, Al. Niepodległości 46/50E lok. 190D. Ekspozycja czynna od 26.11.2014 do 08.01.2015, od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 20.00.

Jean-Jacques Piezanowski – „Serves me wine” w Galerii KruliQ Wine&Art
Jean-Jacques Piezanowski – wystawa malarstwa „Serves me wine” w Galerii KruliQ Wine&Art

Podczas ekspozycji poświęconej uznanemu francuskiemu artyście, zatytułowanej „Serves me wine ” można będzie obejrzeć wybrane dzieła z cyklu malarskiego „Spojrzenia” powstałe w latach 2010-2014.
 
W prezentowanych w warszawskiej Galerii KruliQ Wine&Art płótnach Piezanowski ukazuje i tłumaczy rozterki, niepokoje, ból człowieka, lecz również upór ludzkiej dumy, siłę wizji i woli.  Artysta zgłębia duszę ludzką, oznaczając ją upływającym czasem. W jego scenach, portretach twarze zdają się być zniekształcone, kolory kontrastowe, podsiniałe jak blizny życia. Jednak zza tajemnicy ich spojrzeń wydobywają się delikatność oraz wewnętrzne piękno. Oczy jego postaci pragną życia jak iskry nadziei. Barwy jego obrazów są czyste, uchwycające ekspresję lub emocje w spontanicznym, zrozumiałym geście. W dystansie do świata, jego dzieła wnoszą lekkość, poezję i humor – ostatnią ochronę przed często brutalnym otoczeniem. Jak w życiu!
 
Jest to artysta, którego oryginalne, emocjonalne, a nade wszystko głęboko humanistyczne spojrzenie na kondycje ludzką niewątpliwie potrafi zainteresować polskiego odbiorcę” -
- J.E. Pierre Buhler, Jego Ekscelencja Ambasador Francji w Polsce

Jean-Jacques Piezanowski – Serves me wine 
***
Jest artystą pełnym temperamentu, wigoru, finezji, delikatności, wyrażającym się poprzez gwar, kompozycję, burzę kolorów, stłamszenie istoty i jej szczęścia, zgniecenie duszy, jej deformację. Artysta, który ukazuje i tłumaczy rozterki, niepokoje i ból człowieka, lecz również upór ludzkiej dumy, siłę ludzkiej wizji i woli. Ale w końcu widzę uzdolnioną istotę która patrzy na człowieka ze świadomym humanizmem, która patrzy na człowieka bez pogardy i bez urazy. Widzę kogoś kto gromadzi twarze na budowę ogromnej mozaiki człowieka, ciąg sejsmiczny który mówi o życiu okrutnym, pięknym, przekrwionym, tragicznym, złamanym, spokojnym i zdruzgotanym.  
Jest to sztuka która mówi o życzliwości, wstrząsach, jedności i erozji człowieka.

Ale widzę również w ekspresjoniście, który oddaje wewnętrzne wzburzenia istoty, wspaniałego kolorystę, faceta który potrafi komponować, harmonizować, stabilizować masy, pokazywać coś, co się utrzymuje, co powstaje z siłą nowej niespodziewanej oczywistości. Artysta w poszukiwaniu sensu dotykiem ręki tworzy obraz erupcyjny, pełen treści odzwierciedlający stany duszy. Jednak jest w tym obrazie szczęśliwe spotkanie pomiędzy instynktem i myślą. Czasami u tego ekspresjonisty można znaleźć za pomocą impulsów dość oryginalne wrażenie niuansu, subtelności i elegancji. Wreszcie widzę artystę który w wrażliwym, złożonym, potężnym, porywającym i gorączkowym języku godnie opowiada o istocie
”-
- Denys-Louis Colaux belgijski pisarz i poeta o Jean-Jacques Piezanowskim – fragmenty
 
Jean-Jacques Piezanowski urodził się w 1952 roku.

Po debiucie w sztuce współczesnej rozpoczyna gruntowną naukę malarstwa, rysunku, kompozycji, techniki olejowej i akwareli. Angażuje się następnie w Międzynarodowe Towarzystwo Sztuki Figuratywnej . Wystawia swoje prace we Francji, Niemczech, USA i Japonii jednocześnie pracując jako inżynier w przemyśle metalowym.

W pełni ukształtowany jako malarz, powraca do sztuki współczesnej i od kilku lat wyraża się w stylu neoekspresjonizmu postmodernistycznego.

Artysta ma na swoim koncie wystawy we Francji, Niemczech, Belgii, Szwajcarii, USA, Japonii. Jego twórczość została doceniona przez Galerię Saatchi oraz kolekcjonerów sztuki na całym świecie.
 
Kurator wystawy: Joanna Dąbrowska
 
Miejsce wystawy : Galeria Kruliq Wine&Art,  Al. Niepodległości 46/50E lok. 190D
Ekspozycja czynna od 26.11.2014 do 08.01.2015, od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 – 20.00
 
Organizatorzy wystawy : New Atelier Design, Kruliq Wine&Art.
 
Patronat medialny: Art Imperium, Biznes z Klasą, Businesswoman & Life.
 
 Jean-Jacques Piezanowski, 11_I have in me all the dreams of the world.
 Jean-Jacques Piezanowski, 11_I have in me all the dreams of the world. Acrylic and ink on paper mounted on canvas, 70 x 100 cm, 2012 r.

 Jean-Jacques Piezanowski , 05 G_Twenty winters had threatened it
 Jean-Jacques Piezanowski , 05 G_Twenty winters had threatened it, Acrylic on paper, mounted on canvas, 80 x 60 cm, 2010 r.

Jean-Jacques Piezanowski, 05 G_Twenty winters had threatened it
Jean-Jacques Piezanowski, 05 G_Twenty winters had threatened it – Acrylic on paper, mounted on canvas, 80 x 60 cm, 2010 r.
 


Patronat Medialny Art Imperium 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.