Dzisiaj jest: 4.7.2020, imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda

Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Skolimowa

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2546

7.12.2014 o g 12:00 w Oranżerii przy Pałacu w Wilanowie - 2 charytatywna aukcja na rzecz Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Aukcję poprowadzą: Anna Czartoryska-Niemczycka oraz Ryszard Rembiszewski

Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Skolimowa

Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Skolimowa


W dniu 7 grudnia 2014 o godzinie 12:00 w Oranżerii przy Pałacu w Wilanowie, będzie miała miejsce druga charytatywna aukcja obrazów i porcelany na rzecz Domu Artysty Weterana w Skolimowie.
- Młodość i Twórczość dla Doświadczenia -
Artyści Malarze  i Debiutantki dla Artystów ze Skolimowa
Aukcję poprowadzą: Anna Czartoryska-Niemczycka oraz Ryszard Rembiszewski

Dom Artysty Weterana istnieje od 1927 roku i powstał z inicjatywy Antoniego Bednarczyka , reżysera i aktora. Jest to miejsce, w którym ostatnie lata swojego życia spędzają ludzie sceny: aktorzy, tancerze i wszyscy Ci, którzy dostarczają nam niezapomnianych wzruszeń i  przeżyć intelektualnych. Domu w Skolimowie nie można porównać do żadnego istniejącego domu opieki w Polsce. Każdy pensjonariusz ma swój osobny pokój, który może zapełnić własnymi meblami i pamiątkami.  Jak sami mieszkańcy określają,  jest to po prostu DOM. Dlatego tak ważne jest żeby istniał. Wspomagany finansami zdobywanymi przez liczne akcje koleżeńskie, mimo wszystko zmaga się z różnymi problemami, związanymi z jego utrzymaniem. Stąd właśnie pomysł zorganizowania charytatywnej aukcji obrazów, która jednocześnie wpisuje się w hasło, które od lat głosi założyciel Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, a obecnie również Prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz :  „Pamiętajcie o Artystach weteranach”.

Młodość i Twórczość dla Doświadczenia - aukcja dla Skolimowa


Artyści malarze działający w kraju i za granicą postanowili przekazać, z myślą o swoich kolegach Artystach scen polskich  obrazy, które będzie można nabyć podczas licytacji. Będą to prace o wielorakiej tematyce, malowane różnymi technikami. Aukcja odbywa się już po raz drugi, W zeszłym roku zapoczątkowali ją z nami twórcy Salonu Pruszkowskiego ofiarowując 25 prac, z których całkowity dochód został przeznaczony dla Domu w Skolimowie.

Do wydarzenia przyłączyły się również Debiutantki. Są to młode kobiety w wieku od 18 do 25 lat, które uczestniczą w autorskim projekcie Agnieszki Michalczyk, realizowanym przez Muzeum Pałac w Wilanowie, Akademię Stylu i Piękna i Stowarzyszenie Akademia Wilanowska. Przez cały rok uczestniczą w specjalnych spotkaniach, podczas których uczą się dobrych manier i wszystkiego co pozwoli im na wejście do „towarzystwa”  Edycja Debiutantek  kończy się wielkim balem w Wilanowie. Misją programu jest również  uwrażliwienie tych młodych kobiet na potrzeby innych, szczególnie starszych osób, dlatego czynnie uczestniczą w naszym charytatywnym wydarzeniu.
Na zakończenie aukcji Debiutantki wystąpią w pokazie mody.

Serdecznie zapraszamy 7 grudnia 2014 o godzinie 12:00 do Oranżerii przy Pałacu w Wilanowie jako naszych gości i osoby  licytujące.                
Z poważaniem organizatorzy aukcji:
Bogusława Skwarna – artysta malarz i autorka projektu: Młodość i Twórczość dla Doświadczenia
Agnieszka Michalczyk- autorka projektu Debiutantki i Młodość dla Doświadczenia
Ryszard Rembiszewski – Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich


Patronat Medialny Art Imperium 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.