Dzisiaj jest: 5.7.2020, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Bartosz Frączek Kolorowa Szaruga - Galeria 8 Plus & Idkart

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2493 Autor:

Bartosz Frączek Kolorowa Szaruga - Galeria 8 Plus & Idkart. Wernisaż wystawy 28.11.2014r. g. 19.00. Swoje inspiracje czerpię z życia codziennego, podróży i poznawania świata. Moje obrazy powstają...

Bartosz Frączek Kolorowa Szaruga - Galeria 8 Plus & Idkart

Bartosz Frączek Kolorowa Szaruga - Galeria 8 Plus & Idkart


Wernisaż wystawy 28 listopada 2014r. godz. 19.00 
 
Bartosz Frączek urodził się w 1974r. w Częstochowie, ukończył studia w Instytucie Plastyki WSP w Częstochowie ( obecnie jest to Akademia im. Jana Długosza). Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego. Uzyskał doktorat na wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Obecnie jest Adiunktem na Wydziale Sztuki AJD w Częstochowie. Czterokrotnie uhonorowany został  stypendium prezydenta miasta Częstochowy. Otrzymał na konkursach malarskich wiele nagród i wyróżnień. Jest pomysłodawcą Międzynarodowego Biennale Miniatury. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i upowszechnieniem kultury plastycznej.   
 
Bartosz Frączek Gelria 8 plus

Irmina Dubaniowska- Kutek : skąd Pan czerpie inspiracje?
 
Frączek Bartosz: Swoje inspiracje czerpię z życia codziennego, podróży i poznawania świata. Moje obrazy  powstają w cyklach inspirowanych konkretnym tematem: O kobiecie, hymn dla secesji, nocne miasto, pocztówka z....
 
I D-K: jak powstają prace? Którą z technik malarskich najczęściej Pan stosuje?
 
F.B.: Wielokrotnie cykle malowane są w sposób równoległy, najczęściej powstają w technice olejnej na płótnie na podmalówkach akrylowych.
 
I D-K: Jacy artyści stanowią inspirację ?
 
F.B.: Artyści którzy zawsze mnie inspirowali to Henri Matisse, Pierre Bonnard, a z bardziej współczesnych David Hockney czy Robert Rauschenberg.
 
I D-K: czy rynek sztuki współcześnie jest trudny dla twórcy ? co trzeba robić, aby prezentować swoją sztukę czy tylko w Polsce czy również za granicą należy się wystawiać  ?
 
F.B.: Wydaje się, że rynek sztuki pomimo, nowoczesnych mediów przekazu jak np.: Internet staje się coraz trudniejszy ze względu na ilość artystów, a co za tym idzie coraz trudniej przebić  się z własną informacją do potencjalnego klienta. Coraz mniej weryfikuje się co dobre, a co słabe w sztuce. Ważne jest by być elastycznym, nie bać się pokazywać nawet w najdziwniejszych miejscach. Brać udział w konkursach, aukcjach, wystawach, targach sztuki itp.
I D- K:…  to prawda twórca musi się pokazywać w różnych miejscach, nie tylko w przestrzeniach galeryjnych. A jak stara się Pan promować swoje działania artystyczne?
 
F.B: Każdy z artystów ma własną receptę na sukces, więc zapewne każdy powie coś innego w tym temacie. Bo tak jak różnorodna jest sztuka, tak samo różnorodne są sposoby jej promowania. Ja pokazuję swoje prace w galeriach w kraju i za granicami. Dzięki temu mam możliwość poznawania nowych miejsc i nowych ludzi.
 
I D- K: to też jest widoczne w Pana pracach, różnorodna kolorystyka oraz temat. Wystawa p.t.: „ Kolorowa szaruga”- oddaje charakter obrazów , które są ciepłe a z drugiej strony dość indywidualne w kolorze, stonowane specyficzną barwą.
 
 
Patronat Medialny Art Imperium 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.